1 Nop. 1907 Aan Heeren Armvoogden te den Burg. Mijne heeren Daar ik dit voorjaar een grutterswinkel heh overgenomen en alle beginnen moeilijk gijn, goo beveel ik mij hiermede beleefd bij Ued aan: voor de levering van alle soorten grutters en koloniale waren boter en kaasklompen bezems, aardappelen, tabak en sigaren, eng Verder: - Peteroleum, turf, hout en briketten, p.s. Daar mindere soorten in sommige artiekelen bij ons minder gevraagd worden; goo hebben wij meel, kojfij, thee, suiker en siroop alleen in eerste soort in voorraad. Hopende dat wij onge klanten, en u WelEd Heeren, tot aller genoegen mogen bedienen; teeken ik mij hoogachtend Uw dw dienaar D. Witte Dg De Koog, 1 okt. 1909 Zeer eerwaarde Heer, Hiermede heb ik de eer U te melden dat ik al jaren lang geworsteld heb om een nieuw pak kleren maar het mag mij niet gelukken; er wordt te weinig verdiend, de mensen hebben geen geld. Dat wat ik Zondags nog droeg moest ik in 't werk aan om dat het werkgoed ook op was. Zondags ben ik gevangene in eigen huis want ik kan mij nergens vertonen. Reeds 4 zondagen ben ik niet ter kerke geweest want ik heb geen kleeren. Ook ondergoed en schoenen zijn uitermate afgesleten. Ook langer dan 2 jaar lig ik op den grond op een stroozak zonder lakens want ik kon ook niet een ledikant kopen. In juni van het volgende jaar wordt ik gepensioneerd als onderofficier daar ik 12 jaar in militaire dienst ben geweest; dan ben ik 60 jaar maar daarvan heb ik nu nog niets. Weet U mij raad te verschaffen? Op al mijn schrijven op advertenties krijg ik nimmer bericht terug voor werk daar ze toch altijd personen tot hoogstens 40 jaar aan t werk willen hebben. Ik wou dat ik maar wat thuiswerk kon krijgen en voor vast. Hopende op spoedige redding U het beste toewensende Hoogachtend, Handtekening Waarde Heeren regenten Tot mijn spijt kan ik de 150 gulden niet aannemen daar ik niet van plan ben om mijn ontslag te nemen. Ik heb er wel om gebeden maar alles wijst er op dat het niet Gods wil is dat ik heen ga. Kan u het egter met Gods wet en de wel Burgelijke wet over eenbrengen om mij te ontslaan uit mijn betrekking. Wil u dan schriftelijk de reden opgeven ivaar om u mij ontslaat eerder mag ik mijn betrekking niet neer leggen in degen benarde tijd ten gij u mij een aannemelijk pensjoentje geeft dat ik uit het hofje geplaatst kan worden. Daar ik hier voor mijn leven benoemd ben, de bewijgen in mijn handen heb mijn plicht gedaan en gal die blijven doen go lang ik kan en goo guinig mogelijk wegen. Na groeten handtekening" Moeder v h RK Armenges. Geachte heeren Bestuurders Indien UEd nog genegen is mij de 150 gulden extra uit te keren en mij tegen 1 Mij eervol ontslag te geven zoud U mij zeer verplichten. Gaarne wens ik dit heden avond of zaterdag voor 12 uur vernemen. In afwachting "handtekening" Moeder vhRK Armenhuis den Burg Texel Ondergeteekende, praktiserend geneesheer te Alkmaar, verklaar dat jannetje Scholten op den 19

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2007 | | pagina 21