De voormalige armenkamers van St. Jan in de Molenstraat, gebouwd in 1906. Foto uit 1930, collectie HVT al een poos aan de Dokter geweest maar het duurt zoo lang dat zij het niet kan betalen want zoo veel verdient zij niet. Dat moet zij nog nodig besteden voor kleeren en ik kan het ook niet betalen wegens mijn groot huisgezin. Ik zou u zelf wel perzoonlijk komen vragen maar ik zien tegen de loop op omdat ik zoo slecht kan loopen en G. Koorn legt het mij op om u te vragen dat zij het niet kan betalen. Zou u er asjeblieft met het bestuur er over praten wille dat zij de Dokter krijgt. Zij woont met April een jaar bij Koorn. Welnu ik hoop dat u er een goed woord voor doet. Getekend voor haar ouders G Barhorst Heintje Spigt Aan het armbestuur Sauw u wille vragen of u goo goed wil weeshe daar ik 2 maande huur op achter ben of u dat voor me wilt bet aaien en als ik kan het wel weer terug sal bet aaien. M. Smit Molendwarsstraat No 48 Antwoord met f 10, Oosterend 24 Mei 1909 Aan het R. K. Par. Armbestuur te Burg op Texel Komt het R. C. Par. Armbestuur Van Oosterend op Texel Verzoeken als er een onzer bedeelde in het Armenhuis zou kunnen op genoomen worden. Het is Betje Bakker; het mensch is 81 jaar oud dus niet meer in staad om op haarzelfe te passen. Aan Gezien Pastoor ons heeft beloofd het Armbestuur er mede in kennes te stellen twijfele wij niet of daar zal wel over gesproken zijn. In de beste hoop van slagen vragen wij berigt te mogen ontvangen. Namens het R. C. Par. Armbestuur te Oosterend P. Boersen secretaris. 18

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2007 | | pagina 20