Het Eijerlandse Huijs, gravure collectie J.A. van der Vlis brief ontvangen van de pastoore van Climmen Hendrekkes Schoemaeker die de Eerwaerden Heer aan ons pastoor Geschreeven heft om te vraegen of ik Noog in het Eeeven waes en dat Meij van haerten vergenoegden omdat ik daegt dat het Noeg Eenen Schoolkammeraet van Meijn Waes in onsen jongen daegen en doen heb ik Eenen brief Geschreven. Die heb ik in Eenen Brief van ons pastoor Gedaaen. Een die heft ons pastoor Aan Eenen Goede Kennis inMastrecht GeaderesZeerd om Aan de Eerwaerde heerpastoorHendrekkes Schoemaekers op Climmen de bezorgen, Met Hergoek om de inEeegende Brief Aan Tedoores Brouwer te begorgen. Want doen Waes ik Stellig Gerust dat UEe die Brief ontvangen heft en daer ik stellig Antwoort op Herwaegten Maar op de 9 Briefen die ik voor degen Geschreven heb heb ik Geenen brief ontvangen Hls die van den 2 November. Want ik denk dat die Brief van ons pastoor ochk Niet is te Regte Gekoomen. Een ik heb Beij ons Burgenester Gewest En die heft Meij Gegegt dat heij Eenen brief heft ontvangen van Eenen Brouwer die Vraagten of Willem Maas Noeg in het Eeeven Waes. Zelfs een brief van de Pastoor kwam niet terecht! Daarbij verkeerden de briefschrijvers in het ongewisse of de brieven nu aangekomen waren of dat de geadresseerde inmiddels werkelijk overleden was. We moeten maar niet denken aan de enorme hoeveelheid informatie die hierdoor eerst voor de familie en nu voor de historici verloren is gegaan. Ook daarna lukte het nog niet allemaal even goed. Een enkele brief kwam door, maar in 1841 is Willem toch maar weer eens gaan informeren: Ik heb de poestmeester op Texel Gevraeght Waet daer de Reeden van Waeren daet dat de Brieven konden Weg raeken en heft Meij geseijd dat de poosMeijster [postmeester] op de Helder gestoerven waer, daer de Breeven van Texel Eers Aan Koomen en Seijn Soon Niet Goet heft opgepaest, daet daer Mer klaegten hadden gewest.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2007 | | pagina 11