8 Het ziet er naar uit dat Willem Maas na 1815 naar zijn oom Hendrik op Texel is gegaan, die boerde op 'Vredelust'. Daar heeft hij verkering gekregen met het buurmeisje Naantje de Boer. Haar ouders Harmen de Boer en Grietje Teunis woonden toen op een boerderij die stond in de buurt van het 'Gouden Dak' van Harry de Graaf, waar nu de bungalows van het Hoge Land staan aan de Californiëweg. In 1821 pachtten ze het Eijerlandse Huis. Daar vandaan verhuisden Harmen de Boer, zijn vrouw, dochter en schoonzoon in 1836 naar de Strooppot. Naantje en Willem bleven op de Strooppot wonen tot na het overlijden van de ouders van Naantje. Daarna zijn ze op zichzelf gaan wonen in de Hogerstraat. Nog heel lang deed Willem zijn familie in Limburg de groeten van hun verwanten op Texel, de kinderen van zijn oom Hendrik. Dit komt omdat hij zo lang heeft geleefd- hij stierf in 1877, 90 jaar oud. Zo bleef de band bestaan tussen mensen die elkaar nooit persoonlijk gekend hebben. Verdwenen post Willem Maas schreef aan zijn broer Hendrik en zijn zuster Marijanne, die getrouwd was met Dorus Brouwers. Later waren de brieven gericht aan hun zoon Joseph. In de eerste brief van 8-6-1818 vertelt Willem dat hij de vorige dag getrouwd is. Een deel van de brieven is gevuld met opsommingen van geschreven en nooit aangekomen brieven, zoals in de brief van 25- 7-1827: Van harte beminde Broeders en Susters ik verlang van dag tot dag om eens te horen hoe het met Uedelen is. Ik weet niet wat daar aan mankeert dat er niet een is die mij dog eens schrijft. Ik heb al menigmaal geschreven en ik krijg geen antwoord. Ik vrees dat mijn brieven niet goed bezorgd worden van Maastricht naar Climmen. Ik hoop dat de^e door Gods goedheid IJ edele mag ter hand komen en dan hoop ik dat U mij eens schrijft. Er is zelfs een brief bij van Pastoor Schoenmaekers van de Parochie Climmen uit 1837 aan zijn collega op Texel om namens de familie te informeren of Willem nog leefde: Ik neeme de Vrijheid van u te Schrijven om ons, o gij gelieft de goedheid te hebben, inlichting te geven nopens eene uwer£ met eene persoon waarvan ons de naam onbekend is. De voornoemde W. Maas woonde in den jaar 1830 op Texel Eijerland bij Sijne Schoon-ouders die aldaar eene landbouwerij van de Domijnen gepagt hadden en ^edert dien tijd heeft hij niet meer,geschreven of kennis geven aan Sijne familie. Deerde hebben dien tijd af verscheijden Brieven tot hem gebonden, maar tot heden toe geen antwoord ontvangen%oo dat Sijne familie groetelijx in verlegenheid is of hij of Sijne vrouw in leven nog Zijn. -z~a. 'i - - LwrSz d De Strooppot, aquarel van Souwtje de Wijn Men had in die tijd geen andere mogelijkheid om contact te houden dan via brieven en als er dan geen antwoord kwam raakte dat contact vaak onbedoeld verloren. In 1838, ruim een jaar later schreef Willem: Waar of het Moegeleijk is dat UEdele Geenen Brief van Meijn ontvangen. Diet is Meijn 4~ brief die ik Schreijf A.an het Mderes dat UEde Meij opgeeven heb in den Brief van de 2 November 1834. Een ik heb van het voor Gaanden voorjaer Eenen

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2007 | | pagina 10