Cor de Wolf in de stuurgroep van het Maritiem en Juttersmuseum, Wilma Eelman in de werkgroep Open Monumentendag 2006. Onze vereniging wordt gedragen door onze leden. Hun betrokkenheid - als werkgroeplid, in de redactie, anderszins als vrijwilliger, als aandrager van informatie en als lezer van ons blad is illustratief voor de verankering van onze vereniging in de Texelse samenleving. Dat blijkt bijvoorbeeld ook uit de aanvullingen van onze collecties historisch materiaal, die wij ook van niet- leden ontvingen. Kortom, telkens blijkt weer dat de Texelse historie leeft bij de Texelaars! RECENT VERSCHENEN In december 2006 verscheen bij Uitgeverij Langeveld De Rooy bv, Den Burg- Texel, van de hand van Gelein Jansen het TESSELS WOORDENBOEK [Tessels- Nederlands]. In diverse interviews in de media liet Jansen weten zeer tevreden te zijn over de grote inbreng van de leden van de dialectgroep van onze vereniging. Dit woordenboek voorziet, zeker voor veel Texelaars, in een grote behoefte. De uitgever verwacht dan ook dat dit deel, evenals het in 1993 verschenen Tessels Woordenboek [Nederlands-Tessels], een groot succes zal worden. Eind maart 2007 verscheen bij Uitgeverij Aprilis bv, Zaltbommel, VERANDE REND TEXEL, een fotoboek gemaakt door leden van de werkgroep fotografie en film van onze vereniging. Simon Dros, Sjaak Schraag, Ria Schraag en Hanna van Heerwaarden waren ruim een half jaar bezig met het uitzoeken van de foto's, het schrijven van de teksten en het zoeken naar historisch juiste beschrijvingen. Mevrouw Marjan Witteveen, lid van de redactie van Aprilis schreef ons: "We danken u hartelijk voor uw grote inzet; ik heb de prettige samenwerking zeer op prijs gesteld. De Historische Vereniging heeft ons goed geadviseerd en kan met recht trots zijn op deze historische productie". TEXELSE GESCHIEDENIS: DE BOOM VERTELT... In 2004 hebben vijf Texelse musea in een gezamenlijk project het lespakket 'Texelse geschiedenis' gemaakt voor de groep 5 tot en met 8 van de Texelse basisscholen. De deelnemende musea waren Ecomare, het Agrarisch en Wagen Museum, het Luchtvaart Oorlogsmuseum, het Maritiem Jutters Museum en de Oudheidkamer. Het project werd getrokken en uitgevoerd door Ecomare. Dit lespakket werd enthousiast ontvangen door de Texelse basisscholen. In het kader van het 'Actieplan Cultuurbereik 2005-2008, onderdeel cultuureducatie' hebben de Texelse basisscholen de educatieve dienst van Ecomare gevraagd om het al ontwikkelde lespakket voor groep 5 tot en met 8 uit te breiden met een aanvulling voor groep 1 tot en met 4. Maar hoe kun je de geschiedenis van Texel overbrengen op kinderen van 4 tot en met 8 jaar? In het vorige lespakket werd gebruik gemaakt van thema's rond de meewerkende musea. 4

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2007 | | pagina 6