SAMENVATTING JAARVERSLAG 2006 BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: Dhr. J. Nauta: familiefoto Graaf en stukje genealogie van de familie; Mw. G. Witte: oud doosje met briljant glansstijfsel; Dhr. H. Kievits: Schipholfoto Jozefschool '61-'62, feestgids 1980 Jozefschool, en 50 jr. Jeroengroep Scouting Texel door Carlo Bakker; Fam. J.A. Bakker, Den Hoorn: bidprentjes, rouwkaarten en div. familiebescheiden w.o. ereblijken en getuigschriften; Dhr. G. Witte: bidprentjes, rouwkaarten, div. bescheiden betr. bollenteelt en premiekaarten van Bedrijfspensioenfonds voor de landbouw; Dhr. J. v.d. Berg, Den Oever: div. oude nummers van ons blad; Ecomare: 5 lespakketten Texelse Geschiedenis groep 1-4; Mw. G. Dros: ingelijste tekening van omgeving waaggebouw, door J.J. Vonk; Mw. Zutphen-Huisman: enige foto's, herdruk kaart van Texel 1595 en welkomstlied aan "De Dageraad"; Fam. Laan, Cocksdorp: diverse boeken en foto's; Dhr. W. Braam: bewerking 'Trouwen elders 1657-1803' door M. Klaassen; Dhr. A. Keizer: foto's padvinderij en dia's van oude ansichten; Fotowerkgroep Historische Vereniging: Veranderend Texel 1950-1990, door S. Dros, Sj. Schraag, R. Schraag en H. van Heerwaarden; Dhr. C. van Heerwaarden, Alkmaar: stamboom Texelse families Mulder, Lelie en Schoenmaker; Dhr. J. v. Griethuysen: Zuster Bertha, door W. MetsTz. 1921; Dhr. R. Zandstra: notulen Lubertischool '48- '58, div. oude VVV gidsen, folders en bescheiden; Helderse Hist. Vereniging: Themanummer Levend Verleden: De Ruyter; Dhr. G. Kuip: div. rapporten LBO; Dhr. J. Zijm Sz.: ingelijst portret Willem Bakker (Waaijop). Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Eiland op zicht, 24 ontmoetingen met bewoners van Texel, door Carola Rombouts. Heeft u nog spullen voor ons, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 312113 of A. v. Heerwaarden, tel. 313036. De bibliotheek is in de zomermaanden gesloten. In september zijn we weer present op de maandagmiddagen van 15.00 tot 17.30 uur. Samen met enkele particulieren initieerden wij een succesvolle actie om het gemeentelijk archief voor Texel te behouden. De gemeenteraad besloot vervolgens vrijwel unaniem dat de Gemeente Texel dit waardevolle archief in een zogenaamde archiefbewaarplaats op Texel dient te bewaren, in plaats van het te verhuizen naar Alkmaar. Onze vereniging heeft gereageerd op de (concept) Monumentennota van de Gemeente Texel. Evenals Stichting 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2007 | | pagina 4