FOTO'S renunchieerde ende affstant dede mitsdesen. Het cursief afgedrukte in meer begrijpelijke taal: ...welke lijfrente hij comparant beloofde elk jaar te betalen als vrij geld, gon der enige vermindering of afslag van beden (meestal door de Koning of Graaf van Holland ingesteld), bijdragen of gewone of buitengewone contributies, omslagen, schattingen, belastingen of andere opleggingen, hoe ge ook gouden mogen heten, en door wie ge ook mogen gijn ingesteld of omgeslagen gullen worden, al gou het ook door middel van een aanplakbiljet of op een andere manier gijn aangekondigd, dat er vanaf een bepaalde datum op dege en dergelijke lijfrentes kortingen en verminderingen gouden mogen worden toegepast en de ontvanger daardoor minder voordeel en profijt gou hebben, de uitkeerder hiervan wel uitdrukkelijk gal afgien en gal weigeren dit voordeel te nemen. Meer zekerheid viel er beslist niet te geven! Het geeft echter wel te denken dat men met zoveel woorden moest zien te voorkomen dat de lijfrente zou kunnen worden aangetast. Maarten 't Hart Bron: kopie uit het Oud Notarieel Archief, register van transporten en hypotheken, inv. nr. 6865 van het Rijksarchief Noord- Holland te Haarlem, in bezit van de bibliotheek van de Historische Vereniging Texel. Sneeuwwitje en de zeven dwergen In het archief van onze vereniging bevindt zich deze foto. Peter Riteco heeft de namen opgeschreven: Piet Smit - Kees Ran - Tonny Rey - Jan Graaf Loes Buijsman Simon Ran Kees van Heerwaarden Theo Rey(?) Peter Riteco. 24

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2007 | | pagina 26