(vervolg van het bestuur) INHOUD NIEUWE LEDEN 2 2 2 18 26 BIBLIOTHEEKNIEUWS In 'Tusse de banke' heeft een installateur rookmelders aange bracht. Op 14 februari jl. vond de ideeënpresentatie voor de herinrichting van de Groene- plaats plaats in de Burg. de Koninghal. Onze voorzitter voerde hier het woord. Tot slot groeten we u hartelijk en wensen u weer vele gezellige uurtjes toe met deze aflevering van ons verenigingsblad. Colofon Van de redactie Van het bestuur Inhoudsopgave Nieuwe leden Bibliotheeknieuws Munten van Texel, dl. 4 J.J. Waverijn De Vier Gezusters M. 'tHart Brakenstein W. Helman Foto met een vraag S. Dros Tessels Prate G.E. Dros De heer S. Zuidema, Leeuwarden Mevrouw N. Kooy, Den Burg De heer H. Reints, Oegstgeest De heer K. Prins, Den Burg De heer K. Dros, Den Burg De heer F.Schraag, De Koog 1 1 1 3 7 27 Ontvangen van: Dhr. J. Kikkert te Den Helder: foto lagere school Cocksdorp 1931 en Herv. Meisjesvereniging 1917, en enige ansichten; Dhr. C. Zijm: Schetsen van het Landbouwbedrijf in Nederland 1912, door de Staatscommissie voor den Landbouw; Dhr. Sj. Schraag: kopie van div. sectiebladen van Gemeente Texel, kopie brieven van en aan zouaaf Cornelis Witte en zouaaf Nicolaas Smit, welke laatste in bezit zijn van de fam. Steffen-van Heerwaarden: Mw. G. Lap-Rehorst te Bennekom: Archief Hockeyclub Texel "Jaren 40"; Dhr. C.H. v.d. Berg: Michiel de Ruyter, door J. Stamperius, 1906; Mw. K. Zutphen: kopie nalatenschap IJsbrand Gorter, 1842; Fam. v. Heerwaarden: poëziealbum van Frouwtje Marretje Dalmeijer, geb. 1868; Dhr. J. Kreeft: clubblad SVT periode 1981, informatiemap Nationaal Park Duinen van Texel, 2 bestekken RWS, notulen patiëntenraad dr. Siebinga en notulen 200 jaar Haven Oudeschild; Mw. J. Boon-Dijksen: een doos van de Fa. Vlessing; Mw. N. Slaman-Witte: div. dia's van Texel, een projector, scherm en tafeltje; Dames Maas: bidprentjes, rouwbrieven, oude Tex.. Couranten, div. bescheiden fam. Maas, oud schoolschrijfboek van S. Smit, Aardrijkskunde van het Eiland Texel, door P. Deuzeman, Overgeleverde en eigen verhalen betr. Texel van fam. Kelderhuis, dossier meester Mak, div. Oorlogsbescheiden w.o. evacuatieformulier voor de bewoners van De Koog en omgeving 9 mei 1944; Mw. C. Maas: Jan Drijverschool 50 jaar reünie 1956-2006; Ecomare: div. oude negatieven; Dhr. G. Jansen: Tessels Woordenboek en Het Texelse dialect, woordenlijst van S. de Boer; Dhr. J. Bakker te Harmeien: Stamboom-cd Cornelis Pz. Bakker 1824; Dhr. Th. Dogger: Tekstuitgave van De Zuiderzeesteunwet 1933 en Tekstuitgave van de Zuiderzeesteunwet en eenige op het in werking treden daarvan betrekking hebbende besluiten 1939; Dhr. F.v. Ingen-Schenau: foto van Souwtje de Wijn en schoonzuster Annie Kuiper; Dhr. C. Hoogerheide: Jaarboek CBG 2006; Dhr. N. Straathof: dvd jubileum juf Beekenkamp en meester Albers van de Waal; Mw. G. Rüngs-Wuis: bouwplaten van vuurtoren en schapenboet formulieren etalagefoutenwedstrijd; Fam. Lamens: diverse oude nummers van blad Historische Vereniging; A. Bremer: diverse foto's op cd. Iedereen nogmaals hartelijk dank!!!!! Heeft u nog spullen voor ons, dan kunt u contact opnemen met M.Bakker-Zijm, tel. 312113, of A.v. Heerwaarden, tel. 313036. De bibliotheek is alle maandagen geopend van 15.00 tot 17.30 uur. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2007 | | pagina 4