INHOUD NIEUWE LEDEN AANBIEDING Colofon 1 Van de redactie 1 Van het bestuur 1 Inhoudsopgave 2 Nieuwe leden 2 Bibliotheeknieuws 3 Een schip vergaat tweemaal, Hans Eelman 3 Akkes Kil, Irene Maas 13 Zeemanspot, Ed Vermeulen 17 Reactie Kijkdoos, Ineke Vonk-Uitgeest 23 Sinterklaasvreugde 25 Fotorubriek, Simon Dros 27 Tessels Prate, G.E. Dros 31 B. Troost, Den Helder A. van Beem, Wilnis A. Langeveld, De Cocksdorp Jubileumuitgave Historische Vereniging Texel, met tekst en kleurenfoto's van Henk van Halm, nu te koop voor 3,50 bij Mary Bakker, Keesomlaan 20, 1791 DC Den Burg. (vervolg van het bestuur) stelde hiervoor een krediet van 60.000,— beschikbaar. Het is nu aan de gemeenteraad om te bewaken, dat de verbeteringen tijdig en naar behoren uitgevoerd worden. U krijgt deze aflevering eerder toegestuurd dan in andere jaren. De acceptgiro's zijn, zoals gewoonlijk, in dit decembernummer bijgesloten. Het schoolproject over de Texelse historie en bedoeld voor de onderbouw van de Texelse scholen, uitgevoerd door medewerkers van Ecomare, is afgesloten. Ons bestuurslid Ineke Vonk heeft hieraan meegewerkt. Het instandhouden van grafzerken op de Texelse kerkhoven, ook als de graven niet meer ingehuurd worden, is een onderwerp dat onze aandacht heeft. Sommige grafstenen zijn van monumentale waarde, vooral als ze op de begraafplaatsen rond de kerken geplaatst zijn. Het bestuur denkt na over mogelijkheden om deze objecten voor de toekomst te beschermen en voor vernietiging te behoeden. Dan wenst het bestuur u weer veel leesplezier toe met deze aflevering van ons blad. Tevens hopen we dat u een gezellige decembermaand zult hebben, in het bijzonder een prettige kerst, een goed uiteinde en een fijn begin van 2007. Nog niet zo lang geleden, 1960 om precies te zijn, verhuisde ons gemeentelijk archief naar de Rabobank, waar het een tijdelijk onderkomen vond. Ook toen bleef, tot volle tevredenheid van de Texelse bevolking, het archief op Texel. Foto toont de achterzijde van het oude raadhuis (uit de collectie van Klaas Uitgeest). 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 4