gevaltijdens mijn zoektocht naar informatie over het Nationaal Steunfonds was ik in contact gekomen met een kleinzoon van de op Texel gefusilleerde belasting ambtenaar Albertus Jullens. Deze vertelde mij in het bezit te zijn van W02 documenten welke toebehoord hadden aan zijn overleden grootvader. Hij was bereid deze documenten, waaronder persoons bewijzen, een draagband met de tekst Luchtbeschermingsdienst —Politie en een vervoerspas met de handtekening van de toenmalige NSB-burgemeester van Texel, Rijk de Vries en voorzien van een stempel van de Ortskommandantur Texel aan mij af te staan, op voorwaarde dat ze een goede plek zouden krijgen. In mijn ogen was dat het Luchtvaart-en Oorlogsmuseum (LOMT) op Texel. Op 21 februari 2006 werden deze documenten dan ook formeel door mij overgedragen aan Gelein Jansen van de archiefgroep van het LOMT. Op dinsdag 28 februari werd van deze overdracht, waarbij ook de heer Wim Kalkman, medeauteur van het in 1980 verschenen standaardwerk "Texel, Nederlands laatste slagveld", aanwezig was, uitgebreid verslag gedaan in de Texelse Courant. Dit bijzondere gebeuren werd door mij opgenomen in mijn oorspronkelijke verhaal. Een aantal dagen na plaatsing in de Baarnsche Courant werd ik gebeld door de in Baarn wonende Mevr.Volker, (oud)- onderwijzeres van de Nieuwe Baarnse School. Zij vertelde dat zij, komende vanuit Maassluis, op 1 april 1945, een aanstelling als onderwijzeres had gekregen op de Christelijke School in Den Burg. Het hoofd der school was de heer W. Slort. Aanvankelijk woonde zij op kamers in de Kogerstraat nummer 70, vlak bij de begraafplaats en later op de Wilhelminalaan, waarvan de naam op last van de bezetter was veranderd in Willem de Zwijgerlaan. Tegen een vriendin had zij gezegd blij te zijn het in de oorlogsjaren roerige en getroffen Maassluis te kunnen verruilen voor het rustige Texel. Een prachtig eiland waar niet veel gebeurd was gedurende de oorlogsjaren. Slechts vier dagen later, om precies te zijn in de nacht van 5 op 6 april brak op het "rustige Texel" de hel los. De muiterij van de Georgiërs was begonnen en ongeveer 1100 mensen, Duitsers, Georgiërs en Nederlanders vonden een tragische dood. Uiteindelijk zou zij 3 jaar op Texel blijven om in 1948 in het huwelijk te treden met de onderwijzer A.W.Goedhart, wiens rol in de oorlogsjaren op Texel uitgebreid is beschreven in het in eerder genoemde boek "Texel, Nederlands laatste slagveld". Hier rust onze geliefde doode. Grafsteen Carolina Goedhart-Grootveld, Alg. Begraafplaats Den Burg. Foto: Ed Vermeulen 20

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 22