Bronnen: Catalogus voor de tentoonstelling van Wolvee, Rundvee, Paarden, Varkens, Pluimvee, Voortbrengselen van- of betreffende den Land- en Tuinbouw en Bijenteelt, Zuivelproducten, Middelen voor Land- en Tuinbouwonderwijs, Werktuigen, Land- en Tuinbouwgereedschappen welke de Afdeelingen Texel en Eierland van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw te DEN BURG op Texel zullen houden op 9, 10, 11, 12 en 13 September 1908 ter gelegenheid van de 81ste Algemeene Vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, te DEN BURG op Texel te houden op 9 SEPTEMBER 1908. Nieuwe Texelsche Courant van 12, 16 en 19 september en 3 oktober 1908. De Feestwijzer voor de feesten in Den Burg, uit de collectie van Klaas Uitgeest A. van Dijk-Van der Peijl, Van vlas tot linnen vroeger en nuGoes 1984 Boerderijnamen en citaten zijn cursief weergegeven. Afbeeldingen De afbeeldingen met tekst en zonder onderschrift zijn afkomstig uit de Feestwijzer, uit de collectie van Klaas Uitgeest De oorkonde van Joh. Koning Sijbrzn. is in de collectie van het Agrarisch en Wagenmuseum in De Waal De foto's van het publiek en de poorten op het feestterrein zijn afkomstig uit de collectie van Maarten Stoepker De foto's van de man op het koord en van de schapen zijn afkomstig uit de collectie van Klaas Uitgeest De foto's van de medaille zijn, met toestemming van de huidige eigenaar, Dirk Roeper en door bemiddeling van Simon Dros, gemaakt door Daan Koopman. Simon Dros, Klaas Eelman, Riet Goeman, Daan Koopman, Dirk Roeper, Maarten Stoepker en Klaas Uitgeest leverden een welkome bijdrage in de vorm van illustratiemateriaal en adviezen. 22

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 24