n°g! A.J. Peek uit Schoorl toonde een beplant duin met 3-jarig naaldhout en ontving daarvoor een bestuursprijs. Bestuursprijzen waren er verder voor diverse leveranciers van moderne landbouwwerktuigen. Maar het zwaartepunt van de landbouw tentoonstelling lag voor velen toch bij het vee: schapen, rundvee en paarden. Schapenfokkers in de prijzen Bij de schapen waren er 15 rubrieken met totaal 242 inzendingen, waarvan 206 door 68 Texelse boeren. Maar de Lincoln- en Wensleydalerammen kwamen alle 11 van de vaste wal. Jac. Bos Mzn. uit Zoetermeer bood zijn Wensleydaleram in de catalogus aan voor 300,— en zijn kruising springram voor 75,—. Bij deze kruisingen waren 11 inzendingen, waarvan 3 van Texel: Jb. Roeper Jbzn., Jan Kikkert Nzn. van De Westen en Jac. Kikkert Nzn. Jb. Roeper won hier de le prijs, een gouden medaille. De duurste Texelse ram werd aangeboden voor 80,—; dat was een ram van R.S. Keijser. Dirk Keijser Hzn. van De Wevers aan de Oosterenderweg behaalde met zijn in 1907 geboren ram de le prijs en een medaille van prins Hendrik. De andere prijzen waren voor D. Keijser Dzn. en R. Keijser Johzn. Bij de oudere rammen waren Mantje van Rembrandt. Dirk Eelman Azn. van de A.J. Dijksenstichting en H.W. Keesom de prijswinnaars. Bij de ramlammeren waren 48 inzendingen, allemaal van Texel, waarvan de helft te koop was. K. Mantje Dzn. van Rembrandt behaalde met zijn 4 beste schapen geboren in 1907 of eerder, de eerste prijs en de medaille van de koningin; Joh. Roeper Dzn., D. Keijser Hzn, S.J. Dijksen van Buitenlust, C. Keijser Szn. uit de Weverstraat, en P. Keijser Szn. van Akenbuurt hadden ook prachtige koppels. Bij het beste schaap met 2 zogende lammeren ging de medaille van de koningin-moeder naar P. Kooiman Pzn., 2e en 3e werden Jn. en Jac. Kikkert Nzn. Opvallend vond ik rubriek 15: de beste vacht wol, het doelmatigst voor den fabrikant. Hier waren 13 inzendingen, allemaal van Texel. H.W. Keesom werd hier le en er was een eervolle vermelding voor Joh. Keijser Dzn. uit de 17

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 19