kANDISOlWFKEsrEN TEXEL, DE MAN 01' HET KOORD dongen met hun bakwagens ook mee bij de vierwielige rijtuigen, maar moesten Jac. Met uit Heerhugowaard en Jacob Asjes uit Alkmaar voor laten gaan met hun jachtwagens. Deze domineerden ook de rubriek 2-wielige rijtuigen. De smid Fop van Fleerwaarden uit de Molenstraat werd van 8 deelnemers V met zijn verzameling hoefijzers en deed ook mee bij de rubrieken handgereedschap voor tuin en akkerbouw. Verder was er zadelmakerswerk van onder andere Alex Koning uit de Weverstraat en C. Bakker Czn., bakker de zadelmaker. Er waren werktuigen voor zuivelbereiding, hooi-, graan- en landbouwgereedschappen, kaas- en boterkleursel, benodigdheden voor kippenhouders en rijwielen van M.A. Kuiper: Simplex, Burgers, een dames Simplex voor 85,— en een motor voor 400,—. Bij de afdeling landbouwonderwijs behaalde Jac. Kikkert Nzn. de bestuursprijs met zijn inzending van boeken en handleidingen op het gebied van land- en tuinbouw. De gebroeders Smit van De Worsteltent toonden de beste verzameling gereedschappen voor de schapenhouderij en Piet Boon uit Den Hoorn had de mooiste verzameling eierdoppen en nesten van wilde vogels; dit leverde hem een zilveren medaille op. Ter opluistering waren nog diverse bedrijven aanwezig met lijnkoeken en ander veevoer, brandkasten, een Poolse arreslee, kunstmest, landbouwgereedschappen, karnen, centri fuges, een windmotor etc. Maar ook een aantal schapen met en zonder lammeren (te koop). Mej. A.M. Keijser toonde schapenboter, gemaakt in mei 1907, dus bijna anderhalf jaar oud en J. Kooi een wel heel oude kaas van mei 1904. De smid Van der Kloot bood een hooi- of wierpers te koop voor 400,— en Piet Duinker Flzn. toonde twee pak zeegras a 50 kg. W. Brans van Buitenzorg toonde een schrank vlas. Dit was een ongebonden bos pas getrokken vlas, die een paar dagen te drogen gezet werd vóór ze gebonden werd om na te rijpen en te bleken. En C. Eelman uit de Westen toonde enkele schapen van het oude Texelse ras, waarvan alleen een ram te koop was. De oude pielsteert was er toen dus 16

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 18