Duinker Flzn. van Oedelem met rode en witte, en de weduwe Joh. de Graaf met Borger Munstersche. H.W. Keesom viel in de prijzen met de grootste verzameling granen die geteeld waren op ontgonnen heideveld en met zijn rode en witte kool; maar de bloemkool en savooie kool van G. Groot uit Lutjebroek waren net iets beter. Bij het fruit waren inzendingen van P.S. Keijser met 10 peren, K. van der Kloot en C. Keijser Azn. van De Dange Week ook met peren. De weduwe S.G. Outhuis van de KoningshoeveM. Reij van De Boogerd en I-C. van der Kloot zonden ieder 10 pruimen in. Reij behaalde de 3e prijs met zijn grote verzameling vruchten. De gebroeders Schumaker toonden een mand met bloemen en een collectie bloemen en planten afkomstig van hun kwekerij Welgelegenbeide leverden een X prijs op. Bij de bloembollen waren er uitsluitend Texelse deelnemers: Bij de schoonste verzameling tulpenbollen, van elke soort 5 stuks op naam, behaalden de gebroeders Schumaker de le prijs evenals bij de narcissen; de X prijs was in beide gevallen voor Klaas Uitgeest. Ook bij de crocussen was de le prijs voor de gebr. Schumaker. Jac. Kikkert Nzn. was de enige deelnemer bij de hyacinten en behaalde daar de X prijs. Net als bij het vee, was bij de werktuigen ook een aantal inzendingen te koop; meestal met prijsvermelding in de catalogus. Zo was de beste 2-paards grasmaaimachine afkomstig van Agricultura uit Winschoten, een Jones Plano nr. 3 met dunne vingers, te koop voor ƒ185. Bij de diepploegen viel de smid Van der Kloot niet in de prijzen, maar hij behaalde wel een X prijs met zijn 2-paards Albion grasmaaimachine. Willem Eelman Czn. van Welgelegen aan de Kogerstraat was de enige Texelaar met een mesteg. En als topper was daar een stoomdorsmachine, ingezonden door Vissers Landbouwkantoor in Amsterdam; het was een Heinrich Lanz, met 3-voudige reiniging, compleet met Lanz locomobiel voordien van alle verbeteringen. L.H. Schot, wagenmaker uit De Waal, won de le prijs in de categorie boerenwagens en de X bij de driewielde karren. Schot en Thijs Molenaar, wagenmaker uit de Gasthuisstraat, 15

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 17