De jongen met pet, links van de dame met jongetje en strohoed, is Jaap-Sies, J. Keijser Dirksz van Gasthuisstraat 16, Den Burg. Helemaal rechts is nog een stukje te zien van Aagje Hopman, dochter van Jan Hopman Johzn en Maria Bakker. De vier jongedames links van haar zijn, vanaf rechts: Anne Veeger, een onbekende, juffrouw Slot en Keetje Bakker van de Kapberg. pachter op Spykdorp, en Mej. A.M. Keijser uit de Waalderstraat (nu nummer 20) in de prijzen vielen. De inzendingen van Leidse komijnekazen en Goudse kaas waren allemaal afkomstig van de overkant. Van de 9 koeboter-inzenders deden Mar Dros-Kievit, P.S. Keijser, J. Kooi, de weduwe M. Koorn, P. Bakker Klzn. en Nel. Eelman- Mantje ook mee met hun schapenboter. Modern voor die tijd is dat Mar Dros-Kievit van Bland en Berg, Nel Eelman-Mantje van de Oosterenderweg (nu nr. 25) en F. Kalis- Helm van de Helmshoeve kaas en boter onder hun eigen naam inzonden, terwijl ik aanneem dat de kaas- en boterinzendingen van de mannelijke inzenders het werk van hun echtgenotes was. Verder valt op dat slechts 9 van de 21 inzenders van schapenkaas en —boter ook deelnamen aan de schapenkeuring. Mogelijk hadden de overige 12 kaas- en botermakers nog ouderwetse pielsteerten of kruisingen waarbij de nadruk op de melkgift lag, terwijl bij de keuring al meer op exterieur en vooral op vlees gelet werd. Niek Dros Pzn. van Wageningen had de beste wintertarwe, Dirk Corn. Dros van Bland en Berg de beste haver en chevaliergerst, de gebroeders Wetsteen van Dordrecht de beste rogge, H.W. Keesom de beste kleine groene erwten en S.G. Evers de beste grote groene erwten. Keesom was de enige inzender met bruine bonen en Abraham Breesnee van Padang met paardebonen. C. Keijser Hzn. toonde de beste vijf suikerbieten voor veevoer, de gebroeders Schumaker de beste mangelwortelen en H.W. Keesom was de enige inzender van de rubriek vroege aardappelen, 2 kilo in een mandje. Bij de late aardappelen, ook twee kilo in een mandje, waren inzendingen van D.C. Dros met Engelse en Wageningse rode, Piet 14

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 16