HÜ Schitterende Verlichting van tiet Wandelpark 3 Ingang Park Don Burg. 's Avonds 8-12 i te DEN BURG. MUZIEK te geven door het Texelsche Fanfarekorps. Café-Chantant in de feesttent, Specialiteiten van den eersten rang, onder begeleiding van orchest. Bal-Champétre op het feestterrein. Muziek ste delijk Muziekkorps Leiden. Entree Park f 0.10 per persoon Cafc-Chantanl f 1, f 0.60 per persoon. Bal-Champétre f 0.25 per persoon. Uitgezochte attractienummers. Kermis! Kermis! Kermis! n n o Gezicht op Do Koog. Zaterdag, 12 September 1903. Voormiddags, 8'/o—9'/a.,uur: Aubade door Qen Burg, stedelijk Muziekkorps uit Leiden. Voormiddags 10 uur: Opening van de Tentoonstelling. Middags 12 uur Vertrek van Den Burg, rijtoer naar De Koog. Holland, zelfs uit Groningen en Zeeland kwamen deelnemers. Ook het aantal rubrieken was groot en gevarieerd, totaal waren er 137 rubrieken. Kom daar tegenwoordig maar eens om! Behalve de standaardrubrieken bij de schapen, het rundvee en de paarden waren er enkele die we tegenwoordig niet vaak meer zullen tegenkomen, zeker niet bij een algemene landbouwtentoonstelling. Zoals bij de varkens de rubriek van de twee beste vette varkens: Van de 6 Texelse inzenders won Klaas Uitgeest van Flora de le prijs en Joh. D. Keijser de 2e. De zwaarste vette zeug was van Pieter Jan Bremer, die ook de X prijs won; helaas is het gewicht van deze varkens niet vermeld. Het aanbod aan pluimvee was groot: Hollandse hoenders, Wyandottes, Leghorns, Minorca's, Orpingtons, eenden, etc. Dokter Over deed mee met zijn Minorca's en dominee M. Kramer was blijkbaar een fervent duivenhouder: hij toonde Blauwe en Zwarte Hollandse kroppers (Wilpen), Witte Amsterdamse balkonkroppers, Oosterse meeuwtjes (Satinet en Blondinet), gele en rode Groninger slenkers, Elburger tuimelaartjes, Witte hoogvliegers en Zwarte Engelse eksters. Er waren overkantse bijenhouders met hun inzendingen en de gebroeders Schumaker toonden een levend bijenvolk achter glas. Ook was er een afdeling zuivelbereiding met 10 rubrieken en 74 inzendingen. De le prijs bij de witte schapenkaas ging naar J. Boerhorst, de 2e prijs was voor J.C. Bruin. Bij de groene schapenkaas waren 10 inzenders; hier gingen de weduwe IJ. Witte en K.T. Bakker met de prijzen strijken. F. Kalis-Helm van Helmshoeve werd le bij de komijne- schapenkaas en van de 8 inzendingen met groene potkaas waren die van Dirk Gerritsz. Boon van Molenhoeve en Arie Bouwesz. Bakker van Hermanshoeve de beste. Bij de kleine fabrieksEdammertjes viel de enige Texelse deelnemer, De Hoop, niet in de prijzen. Bij de koeboter, met 17 deelnemers, waaronder 9 Texelse boeren en De Hoop, gingen alle prijzen naar de overkant. Maar de schapenboter was weer een geheel Texelse aangelegenheid met 16 deelnemers, waarvan W. Eelman Jzn., P. Bakker Kzn., toen

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 15