CONCERT ui liet TeiitoonstelliiiÊSterreiii, Gezicht op Oudeschild.' 's Avonds 9 uur Bal-Champêtre op het feestterrein. MUZIEK van hef stedelijk Muziekkorps fe Leiden. 's Avonds 10—11 uur: Gedurende de pauze van het Cafê-Chantant: op het tentoonstellingsterrein. Buitengewoon in zijne rijwielvaart over het koord omgeven door schitterend vuurwerk. Entree Cnfé-Chantant f 1 en f 0.60 per persoon. Enlrée Bal-Champèlre f 0.25 per persoon, zoowel heer als dame. Kermis! Kermis! Kermis! met verschillende vermakelijkheden en aantrekke lijkheden. Toegang vrij. Doolhof met Zandkuil. Namiddags 5—7 uur: te geven door hel stedelijk Muziekkorps uit Leiden. 's Avonds 8—12 uur Variëfé-Voorstellingen in de feesttent. Specialiteiten van den eersten rang. Onder begeleiding van Orchest. Directie HENRI TER HALL. Hoorn en Enkhuizen met ruim 300 bezoekers en het fanfarecorps uit Andijk. Het bekroonde vee werd nogmaals voorgebracht en 's middags was er concours-hippique, met muziek van het Stedelijk Muziekcorps uit Leiden en het Stafmuziekcorps van de Koninklijke Marine uit Den Helder, 's Avonds regende het pijpestelen. Zaterdag 12 september begon met een muziekaubade door Den Burg, daarna volgde een rijtoer met veertig rijtuigen via de pas verharde Westerweg langs de aanplant van Staatsbosbeheer naar het strand bij De Koog. Daar werd een oefening met de reddingboot en het vuurpijltoestel gehouden in aanwezigheid van de met medailles behangen Dorus Rijkers. Volgens hem werd er goed geroeid. Ook was er muziek op het strand, 's Middags volgde tussen de stortregens door een concert van het Texels Fanfarecorps op het tentoonstellingsterrein, een grand-café- concert en tenslotte een spetterend vuurwerk op de lijnbaan achter de Vergulde Kikker, in de krant en het programma werd toen "Kikker" geschreven in plaats van het eerdere en huidige "Kikkert". Zondag 13 september arriveerden er weer verschillende extra boten met vooral bezoekers uit de Kop van Noord-Holland en het Wieringer harmoniecorps. De aëronaut Willem Pottum zou met zijn heteluchtballon opstijgen vanaf het tentoonstellingsterrein, maar helaas ging dat niet door. Wel was er muziek in de feesttent en op de Groeneplaats en ook de Amsterdamse markthumorist Kokadorus vertoonde daar zijn kunsten, 's Avonds was het park in Den Burg versierd met duizenden vuurpotjes. Volgens de Nieuwe Texelsche Courant was dit het mooiste nummer van het gehele feestprogramma: Het park was in een tovertuin veranderd. Maar alles draaide om de grote landbouwtentoonstelling. De landbouwtentoonstelling Er waren veel inzendingen voor de tentoonstelling, zowel van Texel als van de overkant. En niet alleen uit Noord- en Zuid- 12

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 14