Woensdag, 9 September 1908. lei RIJTOER over een deel van Texel, Aankomst te Den Burg. Voormiddags 10 uur: Muziek aan de haven aldaar, te geven door het =Texelsch Fanfarekorps. Voormiddags 11 uur: Officiëele opening van de Tentoonstelling, fligemeene Vergadering, aanvang 12 uur, in het hofel „TEXEL". Gezicht op Burg-Texel bij aankomst. Namiddags 2 6 uur Matinee Musicale OP HET TENTOONSTELLINGSTERREIN, te geven door het Stedelijk Muziekkorps uit Leiden. Namiddags van 3 -7 uur: aangeboden door de afdeelingen „Texel" en „Eieriand" van de Hollandsche Maatschappi] van Landbouw aan de afgevaardigden ter algemeene vergadering. Het feestprogramma, de bezoekers en het weer De verwachtingen waren hoog gespannen. Dinsdag 8 september arriveerden er met de 5 uur boot, de Dageraad, al 160 overkantse bezoekers. Maar woensdag was het weer totaal van streek: het stormde! Niet alle extra boten arriveerden, de tentwagen van Nan Dogger uit de Prins waaide om en had nogal wat schade. Door het slechte weer trok de kermis 's avonds in Den Burg weinig bezoekers en de extra boot terug om 10 uur 's avonds kon niet uitvaren, 's Morgens om 10 uur kwamen de afgevaardigden van de afdelingen van de Hollandsche Mij. aan in de haven van Oudeschild en werden ontvangen met muziek van het Texels fanfarecorps en regen. Vervolgens was om 11 uur de officiële opening van de tentoonstelling met een schoone en keurigetevens ellenlange toespraak van de burgemeester, waarna om 12 uur in Hotel Texel de algemene vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw begon. Na afloop volgde een rijtoer over het eiland, aangeboden door de afdelingen Texel en Eieriand. 's Avonds was er voor deelnemers en genodigden een diner in Hotel Texel, met muziek van een dameskapel. Van 8 tot 12 uur genoot men van een café- chantant en een voordracht in de feesttent en natuurlijk van de kermis voor zover het weer dit toeliet. Donderdag arriveerden de 3 boten van TESO ongeveer gelijktijdig in Oudeschild met ongeveer duizend bezoekers; velen bleven enkele uren in Oudeschild wachten op vervoer. Ook arriveerden nog boten uit Harlingen. De gehele dag waren er keuringen op de landbouwtentoonstelling, opgeluisterd door een voorstelling van en concerten door het Texels fanfarecorps en het Stedelijk Muziekcorps uit Leiden; 's avonds variétévoorstellingen in de feesttent en een optreden van de heer Boston Cronjé uit Berlijn, toen een beroemd artiest op het hoge, strakgespannen koord. Vrijdag 11 september was paardendag, 's Morgens arriveerde een extra boot uit 1 1

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 13