FEESTEN 1 enloonslelling, tc=a =7^ :3£r. De organisatie had een waarborgfonds ingesteld, waaraan de Gemeente Texel 2.000 toezegde en 343 Texelaars bedragen variërend van 0,50 tot 300. Totaal werd aan toezeggingen bijna 4.500 ontvangen; een kapitaal voor die tijd! De koningin, de koningin-moeder en prins Hendrik stelden ieder een grote zilveren medaille beschikbaar, waarna de leden en de ere-leden van het hoofdbestuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw volgden met 17 gouden, zilveren en verguld zilveren medailles. Burgemeester Hiddingh stelde 3 gouden medailles beschikbaar en een prijs van 300, August Keijser een zilveren medaille en 100. Medailles werden verder beschikbaar gesteld door de Gemeente Texel, veearts Roeloffs, dokter Wagemaker, Dros Co wel 4 stuks, mevrouw Wagemaker- Keijser, C.J. Geense, de gebroeders Eelman, W.A. Eelman, J. Roeper Jzn., de firma Geus Vlessing, de afdelingen Texel en Eierland van de Hollandsche Mij., enkele overkantse afdelingen van de Hollandsche Mij. en een aantal particulieren van de overkant, vooral grondeigenaren. Daarnaast werd een behoorlijk bedrag aan prijzengeld beschikbaar gesteld door Texelaars en niet-Texelaars, variërend van 5 tot 300, totaal ruim ƒ5.100. Voor de grote verloting werd een aantal aantrekkelijke prijzen aangekocht, zoals de 6- persoons dichte jachtwagen met zijportieren en geslepen glas (le prijs van de tentoonstelling), een tilbury, de vette koe van Th. Zijm die de V prijs behaalde, een vette vaars, schapen, lammeren, een boerenwagen, een hooischudder, een ploeg, een eg, een fiets, twee naaimachines, een brandkast, een schommelkarn, gereedschappen, kazen, honing en nog veel meer. te DEN BURG (Texel), op 9 lol en mei 13 September 1908, ter gelegenheid van de Ie houden door de afdeelingen „Texel" en „Eierland" van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Bezoekers der Texelsche Landbouwtentoonstelling worden beleefd, maar dringend, verzocht hun overtocht naar Texel alleen te doen met de booten van Texels eigen Stoombootonderneming. ieder bezoeker behartigt daardoor zijne eigen be langen, maakt zijn verblijf op Texel des te aangenamer en steunt daarmede een werk, gegrondvest op de soli dariteit van alle ingezetenen van Texel. Steunt ons in ons streven ter verkrijging van beter en qoedkooper overtocht van Den Helder-Texel. 10

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 12