De activiteiten staan steeds vermeld in ons verenigingsblad. We bedanken de redacteuren van ons blad voor hun grote inzet en de schrijvers en verzamelaars van artikelen. De vele uren hieraan besteed en dat vier keer per jaar is beslist een prestatie te noemen. Ook de bezorgers van ons blad danken we voor hun inzet, evenals degenen die het blad inpakken, sorteren, frankeren en verzenden. M. Kikkert-Kuiper, secretaris BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: Dhr. W. Braam: Genealogie van Jan Alb.zn. Bakker en Maritje Willemsdochter, samenstelling J.J. Witte en Genealogie van Sijmon Walighsz. Stickel met gegevens van A.. Koopman en J.J. Witte, samenstelling de heer Witte en vormgeving de heer Braam; Dhr. Jan Bakker: diverse familiefoto's; Dhr. P. Keijser: gedicht van Huib Fenijn; Mw. H. Koning-Eelman: div. rouwcirculaires; Mw. G. Zegers-Zijm: 50 jr. Gymvereniging Texel, div foto's en bidprentjes, 2 kerkboeken; Dhr. H. Kievits: Middeleeuwse ceramiek, door Dr. J.G.N. Renaucl, Catalogus van kaarten betr. Holland's Noorder-kwartier, aanwezig op de tentoonstelling in het Stedelijk Museum A'dam 1917, en 36e bundel van het Hist. Genootschap Oud West- Friesland; Dhr. Sj. Schraag: Texelaars in het leger van de Paus, en Genealogie Schraag; Dhr. G.v.d. Kooi: video-opname van Nico de Haan, vogels op Texel, nov. 2005; Dhr. J. Kreeft: 2 jachtakten; Dhr. G. Jansen: plakboek geschiedenis NH. Kerk De Cocksdorp van P. Jansen; Mw. T. Prins te Den Helder: Het meisjeskamp Parnassia, door J.H. Bri nkgreve-E ntrop Dhr. C. van Heerwaarden te Alkmaar: div. familiefoto's; Mw. A. de Graaf-Dogger: div. tijdschriften en bladen; Dhr. W.J. v.d. Slikke: jaarboekjes Nederlandsche Bond van Post- en Telegraafbeamten 1909, 1914 t/m 1934. (1916 en 1923 uitgezonderd); Dhr. A. Blom: archiefstukken de Eilandzangers; Dhr. A. v. Heerwaarden: veldzakboekje en zakboekje 1912, verlofpas 1916, etc. van W.v. Heerwaarden betr. Landweer, en oorkonde ontbinding Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm 1940; Dhr. C. Groenhof: 4 st. 17e eeuws munten, 3 duiten en 1 oort; Dhr. W. v. Leersum: "poesiealbum" van Martje Koorn, getuigschrift en diploma L.Koorn, De Reddingboot komt, uitgave Coöp. Boerenleenbank 50 jaar G.Y.Texel, 75 jaar S.V. Texel, Een bijbeldriftig dorp, door Nico Dros, Bram de Zeeman en Visschers Grietje van W. Mets Tz, en div. school- en kinderboeken. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Flerschapen eiland, fotografie Ruth de Ruwe, gedicht Theun de Winter. Heeft u nog spullen voor ons, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 312113, of A. v. Heerwaarden, tel. 313036. De bibliotheek is in de zomermaanden gesloten. 4

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 6