Bestuursleden waren aanwezig bij: - de herdenking van de Tweede Wereld oorlog en ook bij het bevrijdingsfeest. - de openingshandeling van de Volmolen op 12 mei. - de overdracht van de maquette 'De Reede van Texel' deel 3 op 10 juni. de thematentoonstelling 'Vreemde Vogels' in 'Tusse de Banke'. - de groepstentoonstelling in 'Tusse de Banke'. - de tentoonstelling van 'de Stichting Bleekerij' van 14-18 oktober in "Tusse de Banke'. Deze tentoonstelling werd aangevuld met lezingen door Irene Maas, Maarten 't Hart, Cora Laan en Jeroen ter Brugge. - de promotie van Gerard van der Kooi te Leiden op donderdag 29 september. - een vergadering van de commissie wel zijn van de gemeente Texel, waar gespro ken werd over zaken die cle vereniging raken. - de presentatie van 'het wolkje' in Ecomare. - de presentatie van de bouwplannen voor het nieuwe gemeentehuis. Bestuursleden hadden op 8 december om 13-30 uur een bijeenkomst in het gemeen tehuis met vertegenwoordigers van de gemeente Texel. Verschillende aspecten die te maken hebben met het gezamenlijk gebruik van 'Tusse de Banke' en de financiën kwamen aan de orde. Ook bij de bespreking van het concept monument- tenbeleid in het gemeentehuis op 22 maart was ons bestuur aanwezig. De redactie van ons blad is versterkt met mevrouw Wilma Eelman. Ineke Vonk, bestuurslid, Nieteke Roeper en mede werkers van Ecomare zijn bezig met het realiseren van lespakketten voor de groe pen 1 t/m 4 van de Texelse basisscholen. Govert van Noort heeft een brievenbus gemaakt voor de vereniging. De verkooppunten van de losse nummers van ons blad zijn flink uitgebreid met het Maritiem en Jutters Museum, Ecomare en de Oudheidskamer. De bibliotheek is voortaan op maandag middag van 15.00 - 17.00 uur geopend. Unieke topografische kaarten zijn aan onze vereniging geschonken door Rijkswaterstaat. Ook een bijpassende kast werd gegeven; deze krijgt een plaatsje in onze verenigingsruimte. Gerard van der Kooi en Ineke Vonk waren met de initiatiefnemers Kees Hoogerheide, Maarten "t Hart, Wilma Eelman en Karei van Empel in gesprek met vertegen woordigers van de gemeente Texel en enkele gemeenteraadsleden over het feit dat voor het historische gemeentearchief, noch voor het gemeentelijk kunstbezit ruimte gepland is in het nieuw te bouwen gemeentehuis. Sjaak Schraag heeft een boek over de Texelse Zoeaven geschreven en gepre senteerd. Hij ontving een bijdrage uit het Gijs Oskamfonds. Een verzoek is uitgegaan naar de gemeente om deel te nemen aan een gemeenschappelijke kaartententoon- stelling van 2-9 november a.s. Een bevestiging van ontvangst is inmiddels ontvangen met de mededeling dat het verzoek in behandeling is. Willem Kikkert is per januari jl. afgetreden als lid van de gemeentelijke advies commissie voor kunst en cultuur. Gerard van de Kooi is hem opgevolgd. Cor de Wolf heeft zitting in de stuurgroep van het Maritiem en Jutters Museum. Onze voor zitter Jacques Dijt vertegenwoordigt onze vereniging in het bestuur van radio Texel. Het bestuur heeft tien keer vergaderd. De afdelingen foto-film-video, archeologie, dialect, Tessels monument, de archief werkgroep en de verzamelaars komen regelmatig bijeen. De bibliotheek is wekelijks geopend; de zanggroep zingt eens in de veertien dagen in 'De Schakel 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 5