INHOUD VAN HET BESTUUR Colofon 1 Van de redactie 1 Inhoudsopgave 2 Nieuwe leden 2 Van het bestuur 2 Jaarverslag 2 Bibliotheeknieuws 4 Foto's met een vraag en een verhaal 5 Dominee Huizinga 8 Uit: 'De levende natuur' 10 Kleurige kijkdozen 13 Zetboeren in Eierland 16 Willem van Jauwek 25 Tessels Prate 27 NIEUWE LEDEN R.R. Siebinga, Ommen Mw. v.d. Zwaan-Witte, Ter Aar J. Groenhof, Oudeschild A. Eelman, Den Burg Mw. N. van Leeuwen, Oosterend J.J. Waverijn, Den Burg De ledenvergadering op 20 april jl. in de Doopsgezinde kerk is goed verlopen. De lezing na de pauze door de heer Adriaan Dijksen was zeer interessant en boeide de aanwezigen zichtbaar. De heer Simon Dros stelde voor om de notulen van deze vergadering in deze aflevering van ons blad op te nemen. Dit is echter niet mogelijk, omdat de notulen eerst goedgekeurd dienen te worden door de bezoekers (leden van de HVT) van de ledenvergadering, voordat tot publicatie kan worden overgegaan. Op zaterdag 10 juni a.s. zullen 4 leden namens onze vereniging meedoen aan een fietssponsortocht van de Rabobank. Dit levert voor onze kas €120,- op. De heer Job Kikkert, Heilig Harn 46, 1785 SL Den Helder, heeft een boek over de genealogie van de familie Kikkert samengesteld. Voor 55,- kunt u een exemplaar bij hem bestellen. Voor de afdeling archeologie wordt naar een grotere werkruimte gezocht. De ruimte die gebruikt wordt door deze afdeling in 'Tusse de Banke' is te klein geworden. We wensen u een fijne, zonnige zomer toe. En veel leesplezier met deze aflevering van ons verenigingsblad. JAARVERSLAG 2005 Dit jaar bestaat onze vereniging 20 jaar. We hebben u laten delen in de feestvreugde, allereerst door de portretten- tentoonstelling en daarna werd een jubileumuitgave met werk van de heer Henk van Halm u als attentie aangeboden. Govert van Noort is benaderd door mevrouw Verstappen van gemeentewerken met de vraag of hij wil meewerken aan de archeologische opgravingen in de Volmolen. De portrettententoonstelling was van 8-18 april. De commissie voor dit project bestond uit Ineke Vonk - Maiy Bakker - Gerard van der Kooi en Johan Reydon. Het werd een groot succes. De fraaie bloemstukken van de Ikebana groep van mevrouw Studulski verhoogden de sfeer van deze uitzonderlijke tentoonstelling. Irene Maas Jac. P. Thijsse Ineke Vonk Wilma Eelman Tinus Vlaming G.E. Dros 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 4