INHOUD NIEUWE LEDEN BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: Colofon 1 Van het bestuur 1 Van de redactie 1 Inhoudsopgave2 Nieuwe leden 2 Bibliotheeknieuws 2 Activiteiten 3 Kinderboeken van Texel 4 WestBrabantse Boerderijnamen op Texel 8 'n Ouwerwesse Tesselsche Bruiloft 17 Munten van Texel deel 3 JWaverijn 23 Pinkster 3 27 Tessels Prate G.E. Dros 31 Dhr. Hendriks, de Koog Dhr. W. Heule, Amersfoort Mw. F.E. Niehof-Tack, Den Burg Dhr. R. van Sambeek, Oudeschild Mw. R. van Heerwaarden- Bakker, Den Hoorn Dhr. H. Veldhuizen, Den Burg (vervolg Van het bestuur) hem geschreven historisch boekwerk uitgeven over de Texelse Zouaven. Gerard van der Kooi is Willem Kikkert opgevolgd als lid van de Gemeentelijke Adviescommissie voor Kunst en Cultuur namens onze vereniging. Ineke Vonk is bij Ecomare, namens onze vereniging, bezig met het samenstellen van lespakketten voor de groepen 1 t/m 4 van de Texelse basisscholen. Thema: hoe leefden de kinderen op Texel in de periode van 1900 tot 1930? Niteke Roeper en medewerkers van Ecomare zijn de andere initiatiefnemers van dit project. Iedere actieve vrijwilliger van onze vereniging is via de Gemeente Texel verzekerd voor ongevallen tijdens werkzaamheden voor onze vereniging. We wensen u veel leesplezier toe met deze aflevering van ons blad en groeten u hartelijk. Dhr. D. Dros: Zeeweringen en Waterschappen van Noord- Holland, door D. Kooiman; Mw. Boekei te Oudeschild: enige bidprentjes en foto's; Fotocommissie De Waal: De school van De Waal 1882- 2003; Dhr. M.J. Witte: Texel vogeleiland, door A.J. Dijksen en L.J. Dijksen; Grote Provincie Atlas 1988; Vrij! door P. de Zeeuw J.Gzn en div. tijdschriften; Mw. A.M. Straathof-van Heerwaarden: idem boekje Vrij!; Dhr. C. de Jager: Wadgids, door Arthur Oosterbaan en Erik van Ommen; De onvrije natuur, onder redactie van J. Tinbergen, J. Bakker, Th. Piersma en J. v.d. Boek; Groen Zwart Texels in het hart, door Rob van Ginkel; Wat vind ik aan het strand, door dr. W.J. Prud'homme van Reine; Schelpenboekje, door H.J. Alb. Kraai '34; Hydrography of the Wadden Sea, door H. Postma en enige tijdschriften; Dhr. G. Visser van Terschelling: diverse bidprentjes en overlijdenscirculaires; Dhr. P. Bremer te Amsterdam: enige foto's en ansichten; Mw. Medema: div. distributiebonnen en aankondiging plaatselijke publicatie levensmiddelenverstrekking; Dhr. J. Kikkert te Den Helder: ingebonden 'zondagsblad van de Texelsche Courant' 1933 en 1934; 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 4