Pinksterblow?" Natuurlijk wil iedereen dat wel en er wordt dan een Weinigheid gegeven, die in de beugeltas wordt opgeborgen. Het geld wordt gebruikt om op de tweede Pinksterdag de 'Pinksterkriekte houden, een feestje met suukelaad en krentebödltjesDe jongens mogen meedoen als ze net zoveel betalen als de meisjes hebben opgehaald. Bronnen: Dirk Dekker. Texelse Vertellingen. 1876. Novelle "Gerrit en de Wolf. p. 4 e.v. Texelse Courant 1937. Dirk Dekker, geboren in Oudeschild in 1822, bracht het tot schoolhoofd in Den Helder. 1924. De Pinksterbruid aan Den Hoorn. In de negentiende eeuw ging in de meeste Texelse dorpen de pinksterbruid rond, een gebruik dat nu alleen nog voor toeristen wordt opgevoerd. Begin deze eeuw was het gebruik op sterven na dood. Maar in de jaren twintig herleefde het nog eenmaal. Dit ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Nederlandsche Vereniging tot Bescherming van Vogels.(opgericht in 1894. red.) De Pinksterbruid is Klazina Lap. (Foto: familie Lap-Kikkert.) Achterste rij van links naar rechts: Souw Drijver Mar Brans Grietje Lap BCd Martha Lap Dd Frouwtje Boon Annie Beumkes Aaltje Lap Annaatje Duinker Stien Roos en Rie Lap PWd. Midden: Cornelia Bruin Theetje Boon Rd Vrouwtje Boon Jacd de Pinksterbruid KLAZINA LAP onbekend Klazina Bruin Elisabeth Boon Neeltje Lap. Zittend: Annemarie Duinker Annekatrien Drijver Pd Martha Lap PWd Grietje Lap Dd Martha Bremer Klazina Lap Pd en An Drijver. 28

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2006 | | pagina 30