BRIEVEN UIT HANNOVER 3 maquette zeemanskerkje Oudeschild vóór 1903; Dhr C. v. Heerwaarden te Allernaar: Gids voor Texel 1908, 2 acts tgv 12,5 jr pastoor Persoon op Texel en div. foto's; Dhr G. Visser te Midsland: Masterplan Water v. Texel 2000, Het beheer van bos en natuur op Texel in 1993 en Natuurbeheer en R.O. op Texel, door H.W.N. Schrijver 1975; Dhr Peter Bakker: 3 boekjes Texel: eilanders vertellen, div. tijdschriften v. Ned. Centrum voor Volkscultuur en een serie oude nummers blad Hist.Ver. Texel; Dhr C. Stoepker: trouwboekje C. Stoepker en P.E. Brans, Bewijs van Aandeel in de Sociëteit van eigendom van Eyerland 01-07- 1835, 2 aandelen in de weegbrug te De Cocksdorp 01-08-1916, notitie der verkoo- ping van vijf kapitale Boerderijen in Eijerland 1903 en een oud tegeltje van Den Burg; Dhr J. Staal: dvd met filmverslagen van o.a. reisvereniging Schilderend; Dhr G.Jansen: boekje Assen 1944; Dhr Th. Reij: div. bescheiden betreffende benzinepomp Fa. J. Reij, Waalderstraat; Dhr G. v.d. Kooi: foto 5 Texelaars in Braunschweig 1943; Mw J. Kager-Witte: schrift van Lies Witte met div. versjes 1951; Mw H. Boon-Duinker: div. foto's gemaakt door haar vader G.J. Duinker; Mw A. Vlaming-Troost: enige foto's; Mw. I. Vonk-Uitgeest: De dood voor ogen ziende..door de Commandeur Klaas Hoekstra van Texel, hertaald door Annie Douma. Iedereen nogmaals onze hartelijke dank!! Gekocht: Jac. P. Thijsse een biografie, door Sietzo Dijkhuizen; Hun leven voor ons leven, comité 4/5 mei Texel. Heeft u nog spullen voor ons betreffende Texel? Bel dan naar M. Bakker-Zijm, tel. 312113 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. Hannover, 26 Oct. 1943. Beste allemaal, Ik zal jullie ook eens wat laten horen. Het is wel een beetje schandalig maar ik dacht zo: Albert komt toch genoeg bij jullie dus dan horen jullie het nieuws evengoed wel. Het is hier tegenwoordig anders een mooie boel. Het komt nu weer een beetje in normale banen maar het was hopeloos. Dat is trouwens wel te begrijpen, want drievierde van de stad die is in puin en van de rest is er niet één huis dat niet op de een of andere manier beschadigd is. De pakjes komen ook niet erg meer, dus het wordt hier al krapper en mijn schoenen zijn aan flarden, ik heb al wel tien keer om mijn werkschoenen geschreven, maar ze schijnen dat thuis te vergeten. Drukt u ze eens op het hart dat ze die ZO SPOEDIG MOGELIJK opsturen want ik zit er om te springen. Verder hebben ze gevraagd hoe of het met mijn pas was. Nu die heb ik hier nog nooit gezien. Ze hebben ook geschreven dat als ik erwten of bonen wou hebben dat ik het maar moest schrijven. Nou als sturen ze honderd pond dan kan ik ze nog wel gebruiken want op het rantsoen leven hier dat gaat niet al te best.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2005 | | pagina 5