INHOUD Colofon 1 Van de redactie Van het bestuur 1 Inhoudsopgave Nieuwe leden 2 Bibliotheeknieuws 2 Hannover brieven van C.J. Gomes Th. BackerA3 Reis van Cor Vis naar Texel in 1945 5 Het Gesticht van Weldadigheid S. Dros 12 Texelaar koopt turfpont M. 't Dart 24 Foto met een vraag 26 Foto met een verhaal 28 Munten van Texel J.J. Waverijn 30 Tessels Prate G.E. Dros 31 NIEUWE LEDEN Dhr E. Berghuis, Den Hoorn Dhr E.S. Boekei, Oudeschild Dhr J. Bosma, Woudenberg Dhr A. Brans, Den Burg Dhr G.C. Cadee, Den Burg Dhr G. Combé, Den Burg Dhr J. Commijs, Den Burg Mw D. Dogger, Oudeschild Dhr C. Dros, De Cocksdorp Dhr C.N. Haarsma, Den Helder Dhr P.C. Hin, Den Burg Dhr A.C.A. Honig, De Cocksdorp Dhr S. Jutte, De Cocksdorp Dhr M. Klippel, Purmerend Dhr W. Koopman, Eastermar Dhr C. Loogman, Haarlem Dhr H. Ranzijn, De Cocksdorp Fam. Reeder, De Koog Dhr D. Schilling, Den Hoorn Dhr H.E.A. Schilpzand, Driehuis Dhr E. Sleking, Deventer Dhr J.B. Staal, Den Burg. (vervolg van het bestuur) en boeide de aanwezigen uitermate. We zijn verheugd u te kunnen mededelen dat ons bèstuurslid Gerard van der Kooi binnenkort gaat promoveren in de Letteren. De bijeenkomst is op donderdag 29 septem ber 2005 om 16.15 uur in het Academie gebouw, Rapenburg 70 te Leiden. We willen hem alvast veel geluk wensen met het te behalen resultaat. Hij heeft er lang naar toe gewerkt. Een prachtige afsluiting van zijn studie. Dan wensen we u een fijne zomer toe en veel leesplezier met deze aflevering van ons blad. NIEUWE LEDEN (vervolg) Mw Studulski, Den Burg Mw I. Telling, Mijdrecht Dhr. F.E. ten Broek, Amsterdam Mw R. Tjepkema-v.d. Star, Oudeschild Mw N. van Leeuwen, Oosterend Mw C. Vonk-v.d. Vis, Oosterend B. Weber, Den Burg BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: Dhr W. Braam: Het Duitse geslacht Reinbach in Nederland; Dhr D. Bakker: div. oude Teso-dienstrege- lingen; Dhr F. Gieles: enige foto's en bescheiden en een origineel oud doosje met kroontjes pennen; Dhr J. Koopman: vijf oude foto's van de haven van Oudeschild; Mw G. Zegers-Zijm: twee oude schoolfoto's; Uit de nalatenschap van F. den Brok- Halsema: collectie geboortekaartjes en Twee eeuwen op weg Van Gend en Loos 1796- 1996; Dames Maas: div. bidprentjes en foto's; Dhr B. Boerman te Huizen via VW: foto 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2005 | | pagina 4