Een foto met een verhaal 2. Dit is het portret van Jacob WITTE J.Pz (1852-1925), negende kind uit het tweede huwelijk van Jan Pietersz Witte en Antje Sijbrands Metselaar In 1873 trouwt Jan J. Pz. WITTE (Hermanshoeve 1849-BG 1928), een broer van Jacob, met Martje Tijs BAKKER (Spijk 1850-BG 1933). Het huwelijk blijft kinderloos. Als het stel veertig jaar getrouwd is in 1913, maakt Jacob dit feestlied op de wijze van: O' DARIOLI". 1. Het is er een tijd geleden, dat een jonge boer In T Huwelijk wou treden, dat was een heelen toer Zij gingen naar het stadhuis toe, en ook naar den pastoor Toen kregen hun familie en vrienden 't heel gauw door Dat Jan en Martje waren in ondertrouw En een tijdje later dat zij waren man en vrouw Toen was er op Hermanshoeve een vroolijk Bruiloftsfeest Zoo als er toen voor jaren nog nimmer was geweest. En weer een tijdje later vierde men op "Vredelust". De Zilveren bruiloft weder en w' zeggen het gerust Dat zulk een vreugde, dat zoo een feest Daar op "Vredelust" nog nimmer is geweest 3. Thans viert men in het "Zwaantje", het feest van veertig jaar. En dansen op het baantje, en zingen met elkaar. Het Bruidje is zoo vroolijk, de bruidegom nog kras Dat men welhaast niet zou gelooven, dat het veertig jaren was. Wij wenschen het bruidspaar nog menig jaar Vroolijk te leven en gezond met elkaar. 4. Komt vrienden wilt eens drinken ter eere van dit paar Dat zij nog lang moog leven, T is nog geen honderd jaar. En dan een tijdje later hun gouden huwelijksfeest Wij allen mogen vieren, al met een blijden geest Lang leve de bruigom, lang leve de bruid, 28

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2005 | | pagina 30