inrijpoort, daarnaast een klein poortje voor de gewone toegang. Het pad was 4 meter breed aan beide kanten een heg bij verbreeding aan de weg nam de gemeente in een schuine richting zoo veel van de voortuin af, dat besloten werd de poort te plaatsen dichter bij de voordeur en wel op zij aan de noordkant. Ook met het oog dat de zieken per auto dicht bij de voordeur gebracht konden worden. De heg werd toen rond de voortuin geleid en kwam de geheele tuin meer tot zijn recht. Door opname van de 2 dochters van Notaris Coninck Westenberg kwamen wij in vt bezit van 2 met créon geteekende platen, geteekend door de vrouw van Willem Westenberg. Deze in zwarte lijsten gevat, hebben aan weerskanten in de vestibule een plaats gekregen. Het gesticht dat nu bestaat \met potlood notitie in de marge: van 1810! Dit na Zjen oude notulen archief gesticht^ was voorheen een touwslagerij, daarna een bierbrouwerij. Het land aan de zuidkant van het gesticht nu bebouwd met huizen en R. K. School achter de Lijnbaan en zal hoogst waarschijnlijk daarbij behoord hebben. De groententuin is eigendom van de Doopsgezinde gemeente en is reeds een reeks van jaren voor f 17, - per jaar in huur door t gesticht. 1933 J. C. Visser Voorz. van het algemenen Armbestuur. Vanaf 1810 waren de voorzitters tot 1949 allen Doopsgezind J. C. V. De tuin achter het Gesticht is door ruiling van grond, met de Doopgezjnde Gemeente aan de Gemeente gekomen en in 1947 zonder overleg met het Algemeen Armbestuur tot zich genomen voor bestemming tot het bouwen van woningen. De groententuin moesten wij dus missen, wat minstens een verliespost vanf 1000, - per jaar was. J. C. V 1908 Het bestuur bestaande J. C. Visser, voorz. C. Stoepker Eierland C. Backer Oudeschild -F. Blom 1934 Cor Kaczor L. Koning Oo ster end -A. Bakker 1933 Jb Eelman Joh v.d. Slikke 1946 P. Witte "St.Donatus" n/b den Hoorn -W.J. Bakker Mevrouw de Wed P. Zoetelief-Graaf -A. Verberne-Ran 1942 Mevrouw Eelman-Huisman -G. Roeper-Boon. Overleden 1935 Mevrouw G.Duinker-Kikkert -mevr. Rab-Akkerman Arn. Langeveld Secretaris (Gemeente Ontvanger) Vertrokken naar Epe Gelderland. 20 October 1925 benoemd A. Braakman (Gemeente Ontvanger) tot secretaris. NOODHOSPITAAL 11 Mei 1940. In den oorlog werd op bevel van den Burgemeester Kamp, het geheele Gesticht ontruimd voor alle verpleegden werd een plaats gezocht en alle meubelen moesten worden opgeborgen. Jb W. Bakker (Teeuwtje) naar zijn Vader, (alhoewel die hem weer na enkele dagen terugstuurde), R. Brouwer naar Oosterend bij de fam. Griek. Kees en Joh.Alderlieste naar hun moeder. De tijdelijk opgenomen zieke D. v. Deventer per brancard naar zijn eigen woning. In het pension Schrama Bakker werden mede op bevel des Burgemeesters ondergebracht de navolgende personen: Vader en Moeder, de dienstbode Alie, de verpleegden W. Bruin, Lambertus de Ridder, S. de Wijn, C. Vlaming, Glienus Boogaard en Jb Braakman. Al spoedig bleek mij dat het pension door opname van onze verpleegden tot

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2005 | | pagina 17