Het oude bestuur afgetreden, waarvan toen voorzitter was Dirk Pieter Bakker. T Nieuwe gesticht was in aanbouw en zou augustus 1909 gereed zijn. Toen in die tijd bestond de Arrogeen gasfabriek en wenscht genoemde voorzitter dat het gas voor het nieuwe gebouw zou worden aangelegen, doch had zulks bij T gemeentebestuur niet aangevraagd. Voor de pijpleiding waren reeds door den tuin de zoogenaamde kanalen gegraven. Toen genoemd gemeentebestuur aanmerking maakte geen vergunning te hebben gegeven. De voorzitter wilde evenwel doorgaan, waarop alles gewijzigd werd. Bovenstaand was de reden dat Bakker het geheele bestuur overhaalde ontslag als bestuursleden te nemen. Een nieuw bestuur werd gekozen. Met gevolg dat J. C. Visser voorzitter werd. De gasleiding werd evenwel voltooid naar genoegen van T nieuwe bestuur. Echter moet erkend worden dat D. P. Bakker veel goeds tot stand heeft gebracht. Het vorige gebouw was afgeleefd en het heeft toen heel wat moeite gekost om een nieuw gebouw tot stand te verkrijgen. Te beginnen is het zeker dat waar hij alles voor deed, om voor de verpleegden een goed tehuis te krijgen het onvoltooid te moeten verlaten. Voor mij, terwijl bij benoeming van een geheel bestuur reeds bekend was, tegelijk het ambt van voorzitter te aanvaarden, niet aanlokkelijk. Doordat Bakker mij echter de verzekering gaf het nimmer meer te aanvaarden en aandrong dat ik het zou aannemen, was mijn besluit genomen. Ik heb het genoegen gehad, na 25 jaar een terugblik te hebben kunnen geven. Van gas kregen wij elektrisch licht. Veel, zeer veel is er verbeterd als ledikanten, wat voor hen heel sober was; er waren meer kribben als ledikanten - T beddengoed was zeer slecht dit alles is vernieuwd. De Waschboet die bij meerdere opnamen veel te klein was, is nog eens zoo groot geworden. De regentenkamer die voorheen de 2° deur rechts van de vestibule was, moesten wij opgeven en werd ingericht als slaapkamer voor de Vader en de Moeder en wel omdat zij dichter bij de ziekenkamer zouden zijn. De regentenkamer is daar boven gemaakt. Vergroting van het gebouw Voorheen moesten de verpleegden zich waschen in den boet, bij sneeuw en storm, maar haast niet te doen. De nieuwe aanbouw gaf ons een betere ziekenkamer en hebben dus nu geheel vooraan een ziekenkamer voor vrouwen en de nieuwe aanbouw een voor mannen. Daarenboven kregen wij nog 2 kleine kamers. Een waschzaal voor mannen en een voor vrouwen. W. Cds voor vader moeder voor vrouwen en voor mannen alles met stroomend water. Voor allen één badkamer. Voor het hele gebouw centrale verwarming. Voorheen, als er een was overleden, was er geen plaats voor T lijk. Ik liet achter het huis een lijkhuisje bouwen. Vóór opzij van T gebouw een prieel, waar de geheele zomer druk gebruik van wordt gemaakt om in te zitten.Voorheen was naast de boerenschuur een omrasterd stuk 20 meter in het vierkant in de hoek van de voortuin, hetgeen een opslagplaats was van keisteenen. Alle straten waren met grote keisteenen belegd en het was Burgemeester jr. Strick van Linschoten die straat voor straat liet opbreken en verwisselen voor platte klinkers. Die keisteenen kwamen alle in het beschreven hok en werden daar tot gruis geklopt om dienst te doen voor de wegen. Dat hok was mij voortdurend een doorn in het oog en gelukte het mij eindelijk bij de nieuwe burgemeester Buysing Damsté dat bedoelde steenklopperij naar een ander- terrein werd overgebracht. De tuin werd dus zoo veel grooter recht tegen naar de voordeur hebben wij een pad aangelegen en was aan den straat een

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2005 | | pagina 16