Cor had vele strookjes tussen de bladen gelegd; hij wilde nog veel informatie gebruiken. De boeken zijn jarenlang gekoesterd, de familie is er heel zuinig opgeweest. De familie vindt het fijn dat deze bron bij de Historische Vereniging is terechtgekomen en ze hoopt dat tot in lengte van dagen deze gegevens gebruikt kunnen worden". Kees Hoogerheide vertelt dat in een voortraject hij met Cor overleg heeft gepleegd. De verzameling is niet compleet, twee jaargangen ontbreken en zijn op het Gemeentehuis. Cor Reij en Kees Hoogerheide waren het er over eens dat de boeken op Texel dienden te blijven. Door het plotselinge overlijden van Cor heeft Kees de gang van zaken in zijn geest opgestart. Door de gulle sponsoring van de Gemeente Texel en de Teso is deze restauratie mede mogelijk geworden. Hiervoor is uiteraard veel dank verschuldigd. Misschien kunnen de ontbrekende jaargangen gekopieerd of gedigitaliseerd worden in de toekomst. In dat geval stemt de Gemeente Texel er mee in dat genoemde jaargangen aan de collectie worden toegevoegd. De Historische Vereniging zal de collectie uitstekend verzorgen: er zal niet uit gekopieerd worden en uitlenen van de boeken zal niet gebeuren. De voorzitter deelt een gedicht uit, verschenen in de allereerste aflevering van de "Nieuwe Texelse Couranfi'in 1896, met als titel "Texel". Tiptoppies inloopdag Wat een verrassing! Vele mensen kwam af op de advertenties in de krant om met hun albums met tiptoppies naar ons verenigings-gebouw Tusse de Banke' te komen. Zonder meer een zeer geslaagde ochtend. Niet alleen omdat wij weer wat meer namen konden bijschrijven van de tiptoppies die in het bezit zijn van de Historische Vereniging Texel, maar te meer omdat een aantal dames hun album, voorzien van zoveel mogelijk namen, de vereniging ten geschenke gaven. Mevrouw Koorn-Kikkert was er speciaal voor naar Texel gekomen. Meer dan de helft van de namen uit haar album heeft ze kunnen achterhalen. Ook mevrouw Annie Moonen-Witte heeft veel namen; we zullen er wel achteraan moeten, want tante Grietje, tante Marrie en ome Piet willen we graag een achternaam geven. Mevrouw Jannie van Heerwaarden-Huisman heeft haar album achtergelaten voor de vereniging en zij heeft alle namen er bij geschreven. Ook hier wacht ons nog wat huiswerk, want 'Jantje Peet van ome Pieter' en 'dochter van ome Dirk Bakker' zijn ons niet meteen bekend. Het zou een dochter kunnen zijn van Dirk Johan Willemsz Bakker die gehuwd was met Marretje Gielis. Maar dat zoeken we nog uit. En ook mevrouw Fokeltje Tromp-Koorn bracht haar albums; hiervan zijn niet alle namen bekend; verrassend was dat achterin het boekje een foto ligt van de oude Strooppot, een foto van Gerrit Koorn en Aaltje Visser (met Texelse kap), gezeten op het strand voor een houten tent waarvan de deuren openstaan; één deur bevat de tekst: 'De zoete' en de andere deur is niet te zien. Bovendien nog twee oude schoolfoto's van Den Hoorn. Een man in uniform, een tiptoppie van 'Houttil 15 - Alkmaar' is onbekend voor haar. Al met al een heerlijke ochtend. Ria en Hanna zorgden voor de koffie en heel toepasselijk had het bestuur gezorgd voor speculaas daarbij. Zeker voor herhaling vatbaar. Namens de afdeling film en fotografie, Simon Dros 4

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2005 | | pagina 6