Skéépe sèèggies Telde skéépies lóópe het hok uut (waarschuwing bij geld tellen). Een boer en een sog hèèwwe nooit genog. 't Is een koê met skéépe- rubbe (een groot fors mens met een zwakke gezondheid). Een enterling en een ouwe ram geeft alle jaren lam (als een jonge vrouw met een veel oudere man trouwt). Een boer telt een slecht skéép ok (alles telt). Een siek skéép is een dóód skéép (vroeger wa ren schapen moeilijk te genezen). BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: Mw. N. Slaman-Witte; div. foto's en herinneringsplaatj es Dhr. P. Standaart: bouwverordening der gemeente en toelichting daarop wijzigingen uit de vijftiger jaren; Dames Maas: diverse bidprentjes; Mw F. Tromp-Koorn: briefkaartenalbum met inhoud van Martje Koorn; Dhr J. Kikkert, Den Helder: ingebonden zondagsblad v.d. Texelsche Courant 1931 en 1932; Dhr W. Braam: stamboom Slaman; Dhr G. v.d. Kooi: Eendenkooi, kwartaalblad v.d. stichting Familie Van der Kooij 1974-2001; Dhr Willem J. Kikkert: Texelse gedichten; Mw. Van Maldegem-Benit: Roeiend Redden; Texel, portret van een eiland, van J. Nauta en Texelgids 1966; Dhr J. Kreeft: Strategische visie Hollandse kust, kaartenatlas door provincie Noord- en Zuid- Holland; Hoogheemraadschap Noorderkwartier: enige Alkmaarsche couranten februari 1953; Dhr. J. Veldwisch: tientallen dia's van Texelse boerderijen; Dhr J.C. Dros: diverse foto's en bescheiden; Dhr C. Hoogerheide: Het zeemanskerkje van Oudeschild; Mw. A. v.d. Kerkhof-Kikkert: persoonlijke herinneringen uit de Tweede Wereldoorlog. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Onderduikers op Texel, door Gerbrand Fenijn. Heeft u nog spullen voor ons betreffende Texel? Bel dan naar M. Bakker-Zijm, tel. 312113 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. Je leit erbee as een ferwenteld skéép! (Wat lig je in een ongelukkige houding!) Hee het skéépefleis onder sien arreme (hij is lui) Mien hart klopt as een dóód lammersteertje! (gekscherende opmerking bij hevige schrik). INHOUD Colofon1 Van het bestuur1 Van de redactie1 Inhoudsopgave2 Bibliotheeknieuws2 Verslag vergadering inbinden Texelsche Courant3 Tiptoppies inloopdag Simon Dros4 20 jaar H.V.T. J. Dijt5 Bewaaiierig weer en hangkonterige schapen P.A. Bakker en J.H. Vosjan6 Tessels Prate G.E. Dros35 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2005 | | pagina 4