Kerk van East Norton Hij brengt ook wel eens een bezoekje bij de dominee. "Per velocipède naar een dominee op bezoek geweest. Deze vertelt dat de Hollandse koning (Willem III) de oudste regerende vorst van Europa is. Dat is meer dan ik weet. Nogmaals bij de dominee op bezoek geweest, deze kan goed tennissen en is zeer snel. De dominee vroeg me naar m'n geloof, maar ik heb hem niet al te nauwkeurig ingelicht. 3.2.4. Cornelis en de Engelse vrouwen Zoals gezegd, wordt tennis in de tijd populair, ook onder vrouwen. Dijt maakt er ook kennis mee. "Voor het eerst lawntennis gespeeld. De jonge dames konden er beter mee overweg dan ik. Ze zijn vlug en generen zich niet."Vanmiddag een boer bezocht in de omgeving. Het zijn "afschaffers"en niet rokers. Tennis gespeeld met een der dochters, welke mij te vlug was en mij 6 van de 7 spellen deed verliezen. Een goede oefening." Als kind van zijn tijd beoefende hij de sport met veel plezier. In juni is het een slappe tijd, en dan komt er veel bezoek bij zijn kostgezin. Er was een boer met z'n vrouw en schoonzuster, "welke nog"a prendre" (vrij) is, en die wel wil dat ik haar Hollands leer, om zo de kennismaking voort te zetten. Tenminste, schrijft Dijt:"Ze vroeg er zoo wat om". (Cornelis trouwde op Texel (5- 7-1905) op zijn twee en veertigste met Gerbregdina Hendrika Petronella Brans (geb. 1874) en zij kregen drie dochters, Grietje (1907), Willy Johanna (1911) en Emily Helene (1913). Over de Engelse dames schrijft hij dat ze "niet zoo bleu zijn als de Texelse, en dat ze zich beter kunnen redden. Ze zijn niet zulke goede huishoudsters maar kunnen goed koken." En verder:" In de avond naar een concert geweest de Maneschijnsonate van Beethoven werd gespeeld. Ik weet niet zoveel van muziek maar ze is niet opgewassen tegen Impje (zijn zuster Emelie). Dit leek wel een machine en er werd niet zo gespeeld als in het boek stond. In een namiddag naar een zogenaamde pic nic geweest, die overeenkomt met ons bezoek aan het Doolhof." 3.2.5. Op reis Door Dijt werd ook per trein gereisd. Zo ging hij toen de wegen smerig waren na regen op klompen de trein in. "Alle passagiers hadden aandacht voor me. De klompen en de zijden pet veroorzaken heel wat attentie en ik hoor tussen beide zeggen: "He's a sailor, no doubt. (Hij is zonder twijfel een zeeman.) 15

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2005 | | pagina 17