wou beste terug willen hoor, maar wij hebben het hier goed. We hebben mooie kamer en meubelen. En zijn tevreden, zoo dat zal nog wel een tijdje duren eer ik nog eens in Holland kom. Maar daar om niet getreurt. Annie, ik woon op de derde verdie ping. Het zijn heele aardige kamers. Voorkamer, keuken en 2 slaapkamers. En ik ben maar wat groots op mijn meu- beltjes. Ik heb me heele keuken in blauw en crème, me slaapkamer in groen. En me voorkamer in roest en groen. We hebben een radio van vader en moeder gekregen voor ons trouwen. Op het oog- enblik heb ik Duitsche muziek aan. Ik heb verleden week me mange len er uit laten halen.Ze waren heele- maal verrot. Ik heb er nog al ziek van geweest. De doctor had me niet weg gemaakt, maar hij had het natuurlijk verdoofd. Maar ze zaten zoo diep, dat ik kan je wel vertellen het was niet pijn loos. Maar nu voel ik fijn. Ik had altijd last van misselijkheid. Hoe gaat het met Trijntje, is ze nog erg bedroefd. Wat een zware slag, hè. Doet haar de groe ten van me, als je haar ziet. 4) Annie, ik ben de lste Februari al 8 maanden getrouwd. Wat gaat de tijd toch gauw hè. Hoe vind je ons trouw portret. Heb je dat van Jantje Koorn ook gezien? Schrijf eens gauw terug een lange brief. En vertel eens hoe het met al die andere meiden gaat. Nu Annie je moet maar niet op de vlekken kijken. Ik zal gauw met eten op zetten. Asjé. Je weet wel uien met vleesch. Nu alle hartelijk gegroet en zeg Maatje 5) dat ik haar gauw zal terug schrijven. En ple zierige verjaardag hoor. En vele zoenen van je vriendin Riek. Mrs. H. de Bot - 1058 East 22nd St - Paterson - New Jersey - USA 0. Maarten Dogger, (1880-1943), vis serman, gehuwd met Jantje Bas. 1Henk de Bot, de man van Riek 2. Vader van Riek is Klaas Dogger, visser, (1886-1956), zoon van Klaas Maartensz Dogger, visserman, (1849- 19280) en Hendrika Jans Dijker. Ze trouwden in 1874 en kregen zes kin deren, die allen in Oudeschild zijn ge boren. Klaas Klaasz werd in het dorp "klaassie-klaassie" genoemd. De vader van Riek, Klaas Dogger, "klaas van de skuier" 19-02-1886 Oudeschild en 19-02-1956. Paterson was een visserman. Hij trouw de in 1912 met Pieternel Cornelia Vlas *06-06-1888 te Oudeschild, dochter van Cornelis Vlas en Jantje Duinmeijer [Duinmaijer] van Vlieland. Er worden twee kinderen geboren in Oudeschild: Hendrika in 1913 en Jantje Cornelia in 1921. Vader Klaas werkte nog steeds in de bakkerij. Volgens Albert van der Schans was hij geen bakker geworden, maar werkte hij daar als stoker! 3. Jans is Jantje Cornelia. 4. Trijntje Hoogerheide 5. Maatje Dros, dochter van Johan P. Dros en Theodora Catharina Bremer. Simon Dros Met dank aan Albert van der Schans, Oudeschild. Foto uit het archief van de schrijver. 14

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2004 | | pagina 16