en 21 monsters van de Westlandse fa milie 't Hart ontvangen. In totaal dus 47 monsters, waarmee dit onderzoek behoort tot één van de vijf grootste op dit terrein door Peter de Knijff gehou den. Resultaten Over de rol van de chromosomen bij de voortplanting en het typisch van man op man doorgegeven Y-chromosoom zij verwezen naar een heel duidelijk ar tikel op dit terrein, namelijk het door J.F. Stoutjesdijk geschreven artikel in 'Gens Nostra' 58 (2003), getiteld 'Het gebruik van het menselijk Y-chromo- soom bij het genealogisch onderzoek'. Het onderzoek bij de twee families 't Hart was voor ons kosteloos, daar Dr. Peter de Knijff ook verder kijkt dan naar het feit of beide families één fami lie vormen. De resultaten van zijn onderzoek, met andere onderzoeken samen, kunnen voor hem tot algemene resultaten lei den, die voor de wetenschap van be lang zijn. De privacy van de deelnemers was gewaarborgd daar de onderzoeker slechts beschikte over schema's met generatienummer en voornaam. De resultaten van ons verzoek van 16 november 2000 zijn door het Forensisch Laboratorium voor DNA Onderzoek vermeld in een rapport gedateerd 29 juni 2004. Hierin staat vermeld dat de twee fami lies niet verwant zijn. Met dit onderzoek wordt in ieder geval voorkomen dat één van de nazaten van de geslachten uit Pernis en het Westland in de toekomst tevergeefs zouden trachten beide stam bomen in elkaar te schuiven. Maarten 't Hart, Den Hoorn Texel Kees 't Hart, Veenendaal EEN BRIEF EN EEN FOTO Een brief uit Amerika uit 1935, ge richt aan mijn moeder en geschreven door Riek. Dat stelde mij voor een pro bleem. Wie was die Riek? Kwam ze uit Oudeschild en is ze toen naar de U.S.A. gegaan? Het moet haast wel! Het gaat hier om Riek Dogger. De oude mensen in Oudeschild kennen haar nog als 'Riek van Klaas van de skuijer'. Op de schoolfoto staat ze helemaal links, een lichte jurk met zwarte ceintuur en met een grote, witte strik. De brief is zonder verbeteringen over genomen. Lieve Annie! Je zult wel denken wat is dat nou. Ja, het is al een heele tijd geleden dat ik je geschreven hebt. Maar daar om ben ik je niet vergeten hoor. En datje de 7de Feb. jarig bent. Wel gefeliciteerd. En nog vele jaren in gezondheid en geluk. Ook Jan gefeliciteerd met zijn aan staande vrouw. En je moeder en vader met hun dochter. Hoe gaat het met jul lie allemaal? Maatje schreefje zou in Juni trouwen. Is Jan nog steeds bak ker en maakt hij nog al goed uit. Wat is het overal toch slecht hè? Vaartje vader nog. Vader kreeg vanochtend een brief van oome Maarten Dogger Maar het visschen is zeker niet veel. Wat toch jammer hè. Wij hebben geluk kig geen klagen. Henk werkt in een zijdefabriek als magazijnklerk. Het bevalt hem best. Ik heb in diezelf de fabriek gewerkt. Vader 2) werkt nog steeds in de bakkerij. En Jans 3) gaat nog naar school. Ze is nu in de 7de klas se. Ben jij nog steeds in het bewaar school Annie. Ik zou jullie allemaal toch zoo graag eens zien willen. Het is al weer 7 jaar geweest de 25sle Jan. Dat we hier kwamen. Maar ik ben nog niets van Holland vergeten. Gek datje geboorteplaats zoo trekt hè. Ik 12

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2004 | | pagina 14