werd besloten al de personen, die de presentielijst hadden geteekend, aan deze stemming te doen deelnemen. Personen die nog geen lid wenschten te worden, kregen vóór de stemming de gelegenheid zich nog van de lijst te doen schrappen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren G. Bakker, J. Blom, Joh. Dogger, Dr. Hellema, J. Visman en mej. J. Koopman Op voorstel van het voorlopig bestuur werd bij acclamatie onder applaus der vergadering Dr. Hellema als voorzitter aangewezen. Bij voorlezing van het Huishoudelijk Reglement bleek dat voorloopig de kosten van lidmaatschap zullen bedragen f 1,50; adspirant leden betalen f 1,00; donateurs eveneens. De heer J. Kikkert Jz. informeert naar het gevaar, dat het gebouw loopt bij ijsgang. Medegedeeld werd, dat ~t in de wintermaanden uiteen zal moeten worden genomen. Gesproken werd vervolgens nog eenige tijd over het geven van zwemlessen en over de uren waarop voor dames of heeren T clubgebouw beschikbaar zal zijn. Dr. Hellema, die door ambtsbezig-heden uit de vergadering was geroepen, kwam nu ter vergadering, dankte de aanwezigen voor 't in hem gestelde ver-trouwen en verkaarde zich bereid de functie van voorzitter te aanvaarden. De nieuwe voorzitter nam direct de leiding over, hem restte echter alléén nog de Edelachtb. Heer Burgemeester te danken voor de leiding aan deze vergadering gegeven. Hierop werd de bijeenkomst gesloten." Het tweede bericht in deze krant gaat over de vergadering die heeft plaats gevonden ten huize van de voorzitter dokter Hellema. De bestuursfuncties worden als volgt verdeeld: D. H. Hellema - voorzitter; J. Blom - secretaris; penningmeesteres - Mej. J. Koopman; Joh. Dogger, G. Bakker en J. Visman: commisssarissen. Ze maken haast want er moet die zomer nog gezwommen kunnen worden. Het volgende plan komt ter tafel: 1) de contributie moet zo spoedig mogelijk worden geïnd. 2) de uit te geven aandelen in de Texelsche Zwemvereeniging groot f5,-; f 10, - en f 25, - of meervouden daarvan; tegelijk met het innen de contributie zal de leden gevraagd worden een of meer aandelen te nemen. 3) zodra blijkt dat er voldoende basis is, zal worden overgegaan tot aanbesteding van het bouwen der kleedkamers volgens bestaand bestek. 4) er wordt nog eens met nadruk op gewezen dat zij, die zich vóór 1 juli a.s. als lid opgeven f 1.50 betalen, terwijl na die datum bovendien f 1,00 entree wordt geheven. Zo gezegd, zo gedaan. Namens de secretaris J. Blom vraagt het bestuur toestemming voor het bouwen van een "wegneembaar lokaal" van hout. Te bouwen op de kruin van de dijk beoosten de haven van Oudeschild. Sectie D 2932: 1 I ocmsue ds. AdB - 5

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2004 | | pagina 7