BIBLIOTHEEKNIEUWS INHOUD Colofon1 Van de redactie1 Van het bestuur1 Inhoudsopgave2 Nieuwe leden2 Correctie2 Bibliotheeknieuws2 Reactie3 Texelsche Zwem- Vereeniging Simon Dros4 Het schilderij van Cornelia de Vaan24 Tessels Prate G.E. Dros27 NIEUWE LEDEN Fam. G. Broere, Den Burg Dhr. J. Keijzer, DenBurg Mw Laan-de Waard, De Cocksdorp C.P. Witte, Beek CORRECTIE Op pagina 15 van nr. 71 staat: Martinushoeve HN 79, fam. J.J. Schuiringa, Jan Ayeweg 2, Den Hoorn. Dit moet natuurlijk zijn: 'Zandbergen' HN 83, Fonteinsweg 5, Den Hoorn. Ontvangen van: Dhr A. Keizer: ingelijste foto van de Waddenzee; Dhr. K. Groenhof: zelfgemaakte boterkarn, gebruikt in de tweede wereldoorlog; Dhr. Th. Backer te Julianadorp: diverse foto's en bescheiden van de fam. Kuijper/Backer; Dhr. F. Steigstra te Wormer: boekwerkje Gedenkschrift ter herinnering aan de Feesten gevierd te Oosterend 6 en 7 september 1898; Mw. I. Kuiper: cabanes, waantij 2002; Dhr W. v.d. Gracht: 5 oude ansichten en div. bescheiden; Dhr. G. de Nies te Lelystad via mw. De Vries-Pantus: VW Toeristenkaart van Texel; Dhr. J. Witte te Maarssen uit de nalatenschap van Jurr. Beumkes: 3 oude foto's waaronder een schoolfoto; Mw. Boeyen-van Leeuwen: 2 Texelkalenders 1982 en 1984; Van de heer D. Meurs te Amsterdam kregen we zoveel boeken geschonken, dat het onmogelijk is om deze allemaal apart in dit blad te vermelden. Het betreft vooral boeken over Texel, Den Helder, loodsen, de zeevaart en walvisvaart. In bruikleen zijn o.a. gegeven verzamelbanden met gegevens over de familie Krijnen. Al met al een hele aanwinst voor de vereniging. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Tesselfilms van Siem de Waal. Heeft u nog spullen voor ons betreffende Texel? Neem dan contact op met M. Bakker-Zijm, tel. 312113 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. Wilt u onze boeken, naslagwerken etc. bekijken, dan bent u van harte welkom op onze bibliotheekavond, de tweede dinsdag van de maand. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2004 | | pagina 4