A: Heeren van Texel, 16 jaar en ouder, vrije slag: 1Eef Breeuwer, De Cocksdorp 2. Kees Graaf Zz, Den Burg E: Jongens van Texel, 12 - 16 jaar (6 deelnemers) 1Aug. Zegel Fz, Den Burg 2. L. Vermeulen Dz, Westergeest B: idem, schoolslag (4 deelnemers) 1. Jan Visman, Oudeschild 2. Frans van Ingen Schenau, Den Burg F: Dames van Texel, 16 jaar en ouder (4 deeln.) 1Fina Dekker Jacd, Oudeschild 2. Bertha Dob, Den Burg C: Heeren, niet Texelaars (2 deelnemers) 1. A. Teeuw, Gorinchem. G: Dames, niet van Texel (4 deelnemers) 1. mej. Tulp, Aalsmeer 2. mej. Jongkind. D: Jongens van Texel, 6 - 12 jaar (6 deelnemers) 1. Siem van Koningveld, Den Burg 2. Cor Room Cz, Den Burg H: Meisjes van Texel, 12- 16 jaar (4 deelnemers) 1. Nelie Boon Pd, Koogerstraat 2. Jopie Logman GJd, Molenstraat. Een jaar later zijn er weer wedstrijden. Gezien de uitslagen zou men ze wel 'open Texelse kampioenschappen' kunnen noemen. Er wordt geen onderscheid meer gemaakt en geen aparte wedstrijden voor 'overkanters' uitgeschreven. Hierdoor kan het voorkomen dat er bij de zwemslagen bijna geen Texelse naam te vinden is. Des te mooier is het dat we toch Texelaars aan de kop zien in verschillende onderdelen. Het werd al vaker aangehaald, dat de zwemsport op Texel een buitengebeuren is en dat de gastzwemmers in staat zijn om in een overdekt bad de hele winter door te trainen. Toch wint L. Vermeulen de 50 m. schoolslag met een enorme voorsprong op een jongen uit Winkel. Ook Guus (Aug.) Zegel Fz wint de 100 m. schoolslag vóór C. Karsman uit Oudeschild. Nelie Boon en Thea Room maken deel uit van een estafetteploeg die de winnende tijd maakt. Bij de jongens estafette worden de Texelse jongens tweede: Guus Zegel - Lambertus Weijdt Jacz - L. Vermeulen - C. Gomes. Bij de heren estafette wordt Oudeschild eerste: Melle Zegel - Jan Visman - C. Karsman-W. Vlas Dz. De Onderofficieren worden tweede! In de uitslagen komen veel namen voor met N.J.N. als toevoeging. Zij komen uit het N.J.N. kamp. Buiten mededinging zwemmen een heren- en een damesploeg uit het kamp een 4 x 25 m. vrije slag tegen elkaar; de heren winnen: 1'13" tegen 1'18". 'Met volle kracht vooruit'! In de maand juli wordt er een jaarvergadering gehouden in De Zwaan. We schrijven 1941 Van de vierhonderd leden zijn slechts enkele tientallen op komen dagen, doch daaruit moge men niet de conclusie trekken dat onze vereniging op haar ziekbed ligt. Er waren met elkaar niet meer dan 26 personen; je kon merken dat de zwemvereniging de komende zomer flink de handen uit de mouwen zal steken, 't Was voor de eerste keer dat de nieuwe voorzitter de Heer Th. Tiessen de vergadering leidde. Hij memoreerde het seizoen 1940, dat ondanks alle moeilijkheden die het bracht geenszins aanleiding tot ontevredenheid had gegeven. Van belangstelling van de zijde der badgasten was door de oorlogstoestand weliswaar geen sprake, overigens marcheerde de zaak goed. 13

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2004 | | pagina 15