INHOUD Colofon1 Van de redactie1 Van het bestuur1 Inhoudsopgave2 Nieuwe leden2 Bibliotheeknieuws2 Brief aan Gemeente3 't Burgernieuwland Jan van der Pijl5 De levende natuur Jac. P. Thijsse9 Tiptoppies!12 Het jaar van de Boerderij3 Oproep expositie16 Trammelant in het Wapen van Texel18 De gevolgen van een Fietstocht21 Tessels Prate G.E. Dros27 NIEUWE LEDEN Dhr J. Breman, Wormer Dhr. A.C. v.d. Gaag, Den Hoorn Mw. M. Keyser, Den Burg Dhr. K. Modder, Den Burg Dhr/mw. Poel, Amstelveen Mw. A. Schrama, Den Hoorn Mw. A. Smit-Uitgeest, Den Burg Dhr. B. Wassink, Den Burg Mw. A. Witte, Den Burg (vervolg van het bestuur) Het bestuur is voornemens om n.a.v. het 20-jarige bestaan van onze vereniging in het voorj aar van 2005, een portrettententoonstelling met bijbehorende stamboom in te richten in 'Tusse de Banke'. Wij stellen het op prijs als u aan deze tentoonstelling uw medewerking wilt verlenen. In september a.s. zal onze vereniging een expositie over de Groeneplaats opstellen in ons verenigingsgebouw. Op 29 april jl. was er een koninklijke onderscheiding voor Gelein Jansen, o.a. voor zijn verdiensten voor de Texelse historie. Wij wensen hem hiermee van harte geluk. U wensen we een fijne zomer toe en veel leesplezier met dit blad. BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: Dhr A. Keizer: dia's van Texel; Dhr K. Smidt: excursiegids De Kalender van Texel (onderzoeksrapport voor het bepalen van de ouderdom van het duinmassief); Mw R. Witte-Barhorst: foto vóór het noodziekenhuis te Den Burg; Dhr K. Modder: artikelen betreffende Texel uit een tijdschrift; DhrM. Koorn: oude kruik, opgegravennabij DenBurg; Dhr C. Hoogerheide: tien Texelse families en hun aanhang; Mw G. Rüngs-Wuis: archief overkoepeling Texelse Vrouwenorganisaties; Mw Michels-v.d. Vliet: Stroperseiland, blijspel in drie bedrijven; kerstgroet door A.T. Kamps; statuten en huurreglement woningbouwvereniging 1946; kopie Vastlegging en Ontginning der duinen speciaal in Schoorl en op Texel door E.D. van Dissel; diverse bescheiden en krantenknipsels; Dhr W. v.d. Gracht: Meester Jeroen en zijn kwekeling, doorW. Mets Tz (kluchtspel). Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: De Wadden in gedichten, samengesteld door Henk van Zuiden; Texel in Vogelvlucht' en 'Monumenten op Texel', beiden een VW-uitgave. Heeft u nog spullen voor ons betreffende Texel? Neem dan contact op met M. Bakker-Zijm, tel. 312113 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2004 | | pagina 4