DE GEVOLGEN VAN EEN FIETSTOCHT (Bron onbekend) De Heer Merkuur, student in de rechten te X maakte zich op zekeren morgen gereed om een tocht met zijn fiets te ondernemen. De jonge man, gekleed in zijn elegant fietscostuum, haalde zijn fraai horloge te voorschijn, een geschenk van zijn mama, hetwelk door haar bij de Heer Manikus, nabij de Postbrug te Helder was gekocht. De dame was gewoon om in dat alom als solied bekend magazijn ook al het goud en zilverwerk, dat zij benoodigd was, te koopen. "Nog een uurtje", zei de student in zich zeiven en dan moet ik toch mijn lang voorgenomen tocht naar het eiland Texel eens ondernemen." Sedert ik "de Gids voor Texel" heb gelezen, ben ik niet tevreden alvorens dat merkwaardig waddeneiland te hebben bezocht. Op den bepaalden tijd vertrok hij en was eenige uren later in Den Helder. Daar bemerkte hij, dat hij verzuimd had eenig linnengoed en dergelijke onmisbare zaken, mee te nemen. Op zijn vraag naar een geschikt magazijn, verwees men de Heer Merkuur naar "De Zon" een der goedkoopste en degelijkste manufacturenwinkels te Helder. De eigenaar, de Heer I. Grunwald, voorzag den kooper al spoedig van het noodige en was met zijn inkoopen zeer tevreden. Aanstonds fietste onze wielrijder na naar het havenhoofd, doch de laatste boot was reeds naar het eiland afgevaren. Reeds was de student besloten in een der hotels zijn intrek te nemen, toen men hem een visschersvaartuig aanwees, dat juist op het punt stond naar Texel te vertrekken. De visschers namen den jongen reiziger bereidwillig aan boord waar zijn aandacht al spoedig op het vischgerei en de netten viel. Men wees den reiziger op eenige bijzonder fijne en sterke netten die zij zich hadden aangeschaft van de gunstig bekende nettenfabriek van de Heeren Zeppelin Co. Te Apeldoorn "In de heele wereld mijnheer", zeiden de visschers, "bekomt men geen beter artikel dan van deze firma. Goed en goedkoop is er alles en van jaar tot jaar gaan meer visschers daar hunnen bestellingen doen." Al keuvelende werd de zeetocht volbracht. De reiziger gaf den schippers een rijksdaalder, die deez met een dankbetuiging aannam. Hij vroeg, voor hij van boord ging, waar hij aan den Burg het best zou kunnen gaan logeeren. "Ja", zeiden de visschers, dat is niet zoo gemakkelijk te zeggen, want het Hotel Texel en het Hotel De Lindeboom zijn allebei zoo goed, als u maar van een hotel in de stad zult kunnen verlangen. U doet dus ~t beste om dat maar zelf te onderzoeken en eens om de beurt beide inrichtingen te bezoeken. Glimlachend bij deze woorden, ging de Heer Merkuur aan wal, besteeg zijn stalen ros en spoedde zich in de richting van den Burg voort. Daar aangekomen, passeerde hij de keurige kapperszaak van den Heer P. J. Mens en daar zijne haren nog al verward waren door den langen tocht en hij s morgens geen gelegenheid had gevonden zich te laten scheren, trad hij den winkel binnen, om zich wat te laten opknappen. T Frappeerde hem inderdaad, dat deze kappersinrichting met die van menige stad kon wedijveren. Nu zijn hoofd en gelaat een opknappingskuur had ondergaan, wendde hij onwillekeurig de oogen naar zijn schoeisel en kwam tot de ervaring, dat zijne schoenen al te veel op den tocht hadden geleden en hij noodig een paar nieuwe zou moeten aanschaffen. Men verwees hem naar den Noord- Brabantschen schoenwinkel van den 21

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2004 | | pagina 23