dhr. A. van Wijk, Uithoorn: kopie luchtfoto (en op cd) van Texel 1939 van de Fototechnische Dienst der Luchtvaartbrigade mw. H. Jansen-Leurs: div. rouwcircu- laires. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Vissers aan het Marsdiep van J.T. Bremer; De achtertuin van Jan Wolkers: Die Nacht der Georgiër, een film van Volker Dittrich en Wolfgang Brod. Heeft u nog spullen voor ons, betreffende Texel, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 312113, of A. van Heerwaarden, tel. 313036. U bent van harte welkom op de bibliotheekavonden 13 april en 11 mei. REACTIE Reactie van mw G.E. Dros op het artikel van nummer 69, blz. 18-20: Met de postvlet naar Texel, 1926 Mevrouw Carla Mulock Houwer-ten Haaf stuurde twee foto's (voor het archief en eventueel voor het blad) van de postvlet op de Vliehors. Aan de horizon zie je Texel liggen met de vuurtoren. Het is 1926. Op de foto zie je (met pijp) de vader van mevrouw Mulock Houwer, de heer K.H. ten Haaf. Daarvoor mevrouw Ten Haaf en mevrouw Strijbos. Haar man, de bekende vogelfotograaf Jan P. Strijbos maakte deze foto's. Verder zie je de schipper en een meisje met wit hoedje: dat is Hilde Strijbos. Het jonge-tje is Ernst ten Haaf. Ze deden een dagje Vlieland. De beide families waren met elkaar bevriend, kampeerden toen al vaak op Texel, meestal in De Krim. Later hadden ze samen een tweede woning in de Knoppenbuurt in Den Hoorn (nu Herenstraat 53). REACTIE Reactie van de heer Wim Kalkman uit Den Helder op nummer 69: Zoals gebruikelijk heb ik ook nu weer met veel interesse kennisgenomen van de uitgave van onze vereniging en wel het decembernummer 2003. Mijn bijzondere belangstelling ging wel uit naar het artikel van Freek Steigstra over zijn vader, de bakenzetter Herman Steigstra. In mijn tijd als administratief ambtenaar loodswezen enz. te Den Helder van 1951 tot 1961 heb ik één en ander van zeer nabij meegemaakt, temeer daar ik van verscheidene aangrenzende vaarwaters op de Waddenzee en het Zeegat van Texel vergrote, z..g. lodingskaarten vervaardigde, waarop niet alleen de betonning, maar ook de eenmaal per kwartaal gepeilde dieptes werden ingetekend. Het systeem van de betonning was mij dus wel bekend. In die tijd werden sommige steekbakens, bijv. bij hoeken en bochten in het vaarwater wel voorzien van een stripje wit of rood scotchlite, die ~s nachts met behulp van een schijnwerper werden gevonden. In mijn loodswezentijd kwam ik wel op de botter "Texelstroom" om "een bakkie" als deze bij ons aan de kant lag en ik ben ook eens mee geweest naar de steiger bij Oost voor afleveren van materialen. Uiteraard heb ik Cor Steigstra, de broer van Freek, zowel op de botter als op het betonningsvaartuig "Slenk" meegemaakt. De rotan (rotting) toptekens werden vervaardigd in een blindeninrichting (ik meen in Amsterdam) en een ver tegenwoordiger daarvan kwam regel matig de bestelling opnemen. 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2004 | | pagina 5