BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: dhr. L. Visser: Zeemansgids voor de Ned. kust 1936; Maritieme Meteorologie en Oceanografie 1932; Roeiend Redden en Het eiland Texel en zijn bewoners, door F. Allan; dhr. A. Schaap: 14 leesboekjes lager onderwijs 1950/67; mw. Stoepker: fles met scheepje, gemaakt door Freek Buis; dhr. C. de Jager: de officiële toeristenkaart van Texel, uitgave VW, en kaartje van Texel 1948 en 2 foto's; dhr. F. van Ingen Schenau: foto ca. 1910 van 'de Oorsprong' en kopieën logboek Barkschip 'de Vier Gezusters' 1862; dhr. M. Stoepker: foto schoolklas De Waal en Den Burg; mw. A. Westerlaken-Bakker: foto ca. 1938 gymvereniging Texel; dhr. G. Fenijn: De schat van Heintje Tor, door Carel Beke; dhr. C.H. van Rhijn: ingelijste tekening kerkje Den Hoorn; dhr. G. Jansen: dossier Koger Kerkhof; dhr. J. Kreeft: bestek en voorwaarden voor het verhoogen en verzwaren van den zeedijk v.d. Dertig Gemeenschappelijke Polders benoorden den haven van Oudeschild met bijkomende werken in 2 perceelen; dhr. Chiel J. Bakker: mapje foto's; dhr. W. Braam: genealogie Jan Cz van Tassel; dhr. S. Dros: dossier 'Sint Jan'; mw. M. Eelman: div. rouwbrieven; mw. Reij, uit de nalatenschap van haar man Cor: kiezerslijst 1918/1919; enkele stukken betr. Jan Reij-stichting; Auf Texel, door dr. Werner Doede; Textbeeld, gehannes rond het landschap door A. Rijk en N. Welboren; Gids voor Texel 1957; De Wandelaar 1930; Kath. Illustraties 1954/55; stambomen en gegevens over fam. Bonne, List en Smit; personenkaartregister; foto's, brochures, boeken en dossiers betreffende Zouaven, RK kerkgeschiedenis, Texel algemeen, Texel t.t.v. de Bataafse Republiek, visserij, scheepvaart, artsenij/gezondheidszorg, de Mok, de Warmoesstraat en div. schrijfblokken tekst uit Gem. Archiefstukken; mw. S. Moerbeek-Koning: div. foto's en bescheiden; dhr. Th. Timmer: Kikkertje lief, brieven van Aagje Luijtsen, door Perry Moree; Cultuur Historisch Museum Sorgdrager Ameland: Kath. Illustratie 6-11-1953 met artikel mariniers op 'de Mok'; dhr. R. Bakelaar Den Helder: foto's mw. Tiessen-Spaans. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Op de 2e dinsdag van de maand is er een bibliotheekavond in Tusse de Banke', met uitzondering van de zomermaanden. Verder komt iedere dinsdag- en donderdagochtend de foto-afdeling bijeen en maandagmiddag de bibliotheekwerkgroep Heeft u nog spullen voor ons, betreffende Texel, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 312113, of dhr. A. van Heerwaarden, tel. 313036. 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2003 | | pagina 5