REAKTIE RECTIFICATIE BIBLIOTHEEKNIEUWS 3 De Ramp van 1953. Behalve op Texel zelf beseffen maar heel weinigen dat toen ook Texel werd getroffen. Toch weten vrijwel alle Texelaars van ongeveer 60 jaar en ouder er nog veel verhalen over te vertellen. Wij zou den ze graag van u horen. Denk niet: het is niet veel bijzonders, want dat is het wel. Bovendien kunnen veel kleine herinneringen samen een machtig geheel blijken te zijn. Schrijf uw verhaal dus voor ons op, bel ons als u het niet op papier krijgt, maar vertel het ons. Mevrouw Truus Witte-de Graaf belde me op met de volgende mededeling: 'Zeg Simon, die foto waar jullie niks van weten, staat ook in het boekje van Anneke Paagman-Bakker, Dagboek van een kerk op Texel.' De bewuste foto staat op pagina 16 van nr. 65. Daarbij staat geschreven: In het begin van de dertiger jaren werden de leerlingen van de school van Zuid-Eierland naar de 'lering' gereden met de auto van Jaap van Lenten. De namen zijn, bovenste rij: Vera van Heerwaarden, Emma van Heerwaarden 'de Voorzorg', Lina Leber, Kees van Beek, Jan Leber, Adriaan Schoo, Henk Leber, Rens van Beek. Onder: pastoor C.A.A. Kroft, Corrie Slot, Jacob Bos, Hannie de Wit, Barbara Witte, Meiert van Heerwaarden, Johan Schoo, Gerard Leber. (Pastoor Cornelis Adrianus A. Kroft verbleef van 22 februari 1932 tot 18 maart 1935 in De Cocksdorp.) Verhaal bij een foto, bladnr. 65, pagina 17. De eerste twee namen van de jongedames met de mooie hoeden zijn niet geheel correct. Alberdina Witte (niet Cornelia) was getrouwd met H. Keesom en Anna Veeger (niet Witte) trouwde met Maarten Veeger. Ontvangen van: dhr. L. Deugd te Den Helder: enige kopieën van oude akten met transcriptie; dhr. D. Zuidewind: oude ansicht achter bol glas; dhr. H. van Veen: Jaarboek CBG 2001-2002; mw. G. den Braven-Jorna: zakkompas van Nederland voor Toerisme; mw. J. Bakker-van Heerwaarden: verzameling van gedichtjes ten dienste der scholen 1829 en Levensschets van de ouders van den armen; dhr. G. Jansen: cd-rom de Vleet, voorjaar 2000, uitgave Ecomare, digitale encyclopedie over de Noordzee, het waddengebied en de kust; fotoafdrukken van schilderijen Blok vd Velden met bijgevoegde correspondentie; mw. J. Doorn-Schraag te Den Helder: foto's oude TESO-boot te Malta; dhr. A.P. Grootjen: kasboek begin 1900 Keijser en Co uit het pakhuis op de haven; mw. M. Leegwater-Klimp: brochure Strategische Visie Hollandse kust 2000; mw. J. Schraag: div. foto's en brief aan P. Witte 1917; mw. E. Reydon: artikel over de stoomtram plannen voor Texel, uit 'De Stroomtram 88' september 2001 dhr. Hans Bakker te De Koog: diverse bescheiden; dhr. A.A. van Wijk te Uithoorn: luchtvaart- historisch tijdschrift 'Luchtvaartkennis' 1- 2003 met art. betr. Texel; dhr. C. van Heerwaarden te Oudeschild: div. felicitatie- en rouwkaarten, oude kaart van Texel uitg. Tex. Crt. en diverse knipsels;

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2003 | | pagina 5