S&tMSVl2c> gesteld met een boete van drie gulden per overtreding. Voor de schout leverde dat één gulden en voor de algemene armen twee gul den op. De waarschuwing werd door de om roepers bekend gemaakt en op de publicatie borden aangeplakt. Het volgende probleem werd veroorzaakt door Lambert Albertsz Kikkert (1763-1818). Hij had als onderaannemer de leveringen van levensmiddelen en ligstro op zich genomen, maar werd nu door het gemeentebestuur ge last ook te zorgen voor voldoende wagens om de vrachten naar het kamp te vervoeren. Lambert beloofde daarvoor zijn best te doen. Twee dagen later behandelde de gemeente raad de brief van commissaris Warendorf, die zich in Den Burg had gevestigd. Hij was be naderd door de nieuwe commandant van het kamp, majoor Adriaan Geij (Dordrecht 1739- Delft 1814). De soldaten wachtten al vier da gen op hun soldij. Om ongeregeldheden te voorkomen werd uit de verpondingsgelden door de Texelse belastingontvangers geïnde staatsbelasting) een voorschot van f 2170.6.8 verstrekt. Op 8 juni maakte Warendorf zich zorgen over de voorraden vlees. Hij was van mening dat op Texel 40 slacht- runderen moesten zijn. Lambert Kikkert werd opnieuw in de raadsvergadering ontboden. Hij had op het eiland 13 a 14 runderen in eigen dom of voor een deel in bestelling. Boven dien zouden van de vaste wal 20 dieren komen. De raad vond een voorraad van 20 slachtdieren voldoen de en Lambert kreeg opdracht elke week een schriftelijke op gaaf daarvan op het raadhuis te bezorgen. Bij nalatigheid kwam de boetebepaling van het contract direct in werking. Wagendorf wilde dat de voorraad brandhout door een onpartijdig iemand werd gecontroleerd. De gemeentebo de, Reijer Pietersz Kikkert (1760-1831), werd naar de leveranciers gestuurd en telde nauw keurig 1795 stuks beuken brandhout. De commissaris liet weten dat hij een besluit had genomen om vanuit het kamp vier de tachementen over Texel te verspreiden. Zij werden in tenten gelegerd: 'Op het Eierland aan de Rog Sloot', achter Oost, aan het Nieu we Schil en Achter de Hors. Aan deze afde lingen hoefde de gemeente niets te doen of te verstrekken. Zoveel self-supporting was nooit eerder vertoond. Toch werd als huur voor wachthuisjes van 1 juni tot 28 juli aan de ge meente f 32.10.- vergoed. De nieuwe commandant, luitenant-kolonel De Lega, had weer andere noten op zijn zang. Hij wilde de voorkant van het kamp egalise ren en de tuinwallen daar laten slechten. Van de burgemeester kreeg hij als reactie dat vooral de tuinwallen een bijzonder eigendom van de Texelaars waren. Na voorkennis van Wagendorf moesten dan met de eigenaren contracten gemaakt worden. De Lega besloot in de tuinwallen openingen te laten maken 6

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 8