INHOUD NIEUWE LEDEN BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: ledereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: klein gebouwtje vertelt Cor Reij en Miriam Klaassen kijkt binnen bij de pastoor en de winkel van Hendrik Kuip en Martje Verberne. Cor Reij kan ook korte verhalen ver tellen, zoals blijkt uit de sage van de Westfriese en Texel se kap. Tot slot een vermakelijk Tes- sels Prate van Gré Dros over de pogingen van Texelaars om netjes Nederlands te spreken. Colofon1 Van het bestuur1 Van de redactie 1 Inhoud/Nieuwe leden 2 Bibliotheeknieuws 2 Kampeerders van 1802 C.J. Reij3 Verhaal bij foto's I. Maas12 Ongenode gasten 1 en 2 C.J. Reij13 Vrijen, trouwen J. v.d. Pijl 14 'Genoch voor haer eer ge- daen', M. 't Hart15 Waalderstraat 4, C.J. Reij 16 Binnenkijken bij pastoor M. Klaassen21 Sage Westfriese/Tesselse kap, C.J. Reij23 Tessels Prate, G.E. Dros 24 Mw. B. Beers, De Waal Dhr. J. Breman, Den Burg Mw. R. Bremer-Kooy, De Cocksdorp Dhr. P. Keijzer, Haelen Mw. K. Kikkert, Amsterdam Dhr. H. Mulder, Assendelft Dhr. J. Tromp, Den Burg Stg. De Ouwe Polle, Hollum Ameland Mw. N. Boersen-Hopman: div. geboorte-, trouw- en rouwkaarten; dhr. H. Veenema: 15 grote foto's, o.a. haven, Eendracht en vuurto ren; mw. G. Prins: div. foto's, o.a. Duinoord en oud Duinoord; mw. E.A. v.d. Vliet: 3 foto's; mw. Barnard: aquarel van de tjalk 'Vrouwe Henderika'; dhr. G. Jansen: schilderij Brakenstein van A. Nijkamp; De Blokkade, door Bertus Tulp alias H. Braam (Eierland); Koning Edward IV van Engeland op Texel, door Antoon P.R. Obermann en H. Schoorl; Geschiedenis van het eilander cultuurland, door Jos Cuyper; Spiegel der zeevaart met art. over Texelstroom; Dialect op een eiland, Taal behoud versus Taalverlies door Mathilde Jansen in 'taal en tongval'; Kalverliefde in Jong Batavia en Etnische Zuivering (okt. 1740) te Batavia, door Nico Dros en kopie declaraties scherprechters 1764; dhr. Th. Bakker: archief FNV Bouw; mw. N. Jongejan-Boon: schaal 75 jaar UDI; mw. J. Kikkert: oude ansichten, foto en Pension Gids 1948; mw. C. Keijzer-Bakker: notitieboekje voor den Nederlandschen Land bouwer 1926 met daarin notities van het Ratelaarsfonds; fam. Luyckx: oude rekeningen en bescheiden; dhr. B. Rab: div. boekjes o.a. enige oude VW-gidsen; mw. N. Slaman-Witte: kaart van Texel door J.L. Kikkert, wissellijst en div. kopieën van foto's en ansichten, mw. J. Keijzer: kleurenkopie laatste schrift Grietje Keijzer 1894; Mw. M. Zijm-Garritsen: kleurenkopie Corn. Garritsen en Mart-je Lap; dhr. G. v.d. Kooi: kopieën van origineel dagboek ds. Huizinga 1834- 1841, 1846-1881 en div. aantekeningen etc. betreffende dagboek; mw. I. Maas: opgetekend uit het dagboek van ds. Huizinga: ziekte en dood op Texel, 1 aprilfeesten van 1872, vogelwaarnemingen 1844- 1879, en over de fam. Vlessing, Bakels en Fokel; dhr. J. v.d. Kooy: kopieën van aantekeningen van vuurtorenwachter Buijs (1860-1946); dhr. Th. Timmer: Langs Pagga's paadje, door Irene Maas met teke ningen van Monica Maas; Gem. Texel: Een herinnering aan Beerdman, door N. Klumper-Eel- man, bewerkt door Gelein Jansen met tekeningen van Monica Maas met toevoeging Dossier 114. Een speciaal woord van dank gaat uit naar mw. A. Mulder-Kikkert. Zij schonk de vereniging via M. Stoepker een album gevuld met 300 oude ansichten van Den Burg. Een uniek cadeau. Hartelijk dank! De geschiedenis van de VOC, door Femme S. Gaastra. Heeft u nog spullen voor ons, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 312113 of A. van Heenwaarden, tel. 313036. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 4