AANKONDIGING Verschenen in oktober 2001: 'De Post-, Telegraaf- en Telefoonhistorie van het eiland Wierin- gen', verkrijgbaar bij boekhandel Burghout, Kerkplein 28, 1777 CD Hippolytushoef. Tel. 0227- 595654. Kosten 18,16 en in januari 2002: 'De Post-, Telegraaf- en Telefoonhistorie van het eiland Ameland', verkrijgbaar bij Museum 'Sorgdrager', Herenweg 1, 9161 AM Hollum. Tel. 0519-554477. Kosten 12,-. Beide boeken zijn geschreven door de heer Nan Huijsman Rzn. BIBUOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: dhr. C. Dros: div. bescheiden, o.a. Architect en Dichter, door mr. A.F. Kamp, prijslijst Tex. BSP, De Toekomst van het Waddengebied en Agrarische structuurschets van het eiland Texel; dhr. H. van Veen: kopieën van de eed van Schepenen, div. akten o.a. uit het Huydecoper- archief en foto's van de fam. Broekkamp; dhr. A.A. van Wijk: kopie van een artikel uit tijdschrift 'Spinner', nl. Varend naar de vrijheid, ontsnapping uit de Mok; dhr. W. Braam/C. Reij: Timmeren rond 1700/Velthoen; mw. T. Boeijen-van Leeuwen: foto's van Jan Gieles; mw. J. Kikkert: foto onderwijzend personeel De Cocksdorp ca. 1895; dhr. D. Meurs: nieuwe versie Krijnen, een loodsengeslacht; dhr. G. Jansen: Het reddingwezen op Ameland 1824-1988 door Jan A. Blaak, Schepen bij de vleet, Maritieme musea in Nederland en België en div. knipsels; dhr. K. Uitgeest: stukken betreffende Tex. Musea en brochure 75 jaar Huize Irene; dhr. H. de Ridder: 50 jaar Texelse Boys, kopieën van kaarten zeegat Texel; dhr. B.F. van den Berg: pillendoosje dr. V.d. Vegt; dhr. J. Eelman Azn: div. bescheiden betr. noodslachtplaats; dhr. D. Keijser: The Americanization of Edward Bok (autobiography); mw. N. Slaman-Witte: foto's, tekeningen en oude platen, ANBO Den Burg: Gedichten van Meester Laan; RWS: havenboek v a. 1947-1988; Gemeente Texel: 7 ordners betr. Burgerlijke verdediging en Burgerlijke bescherming 50-er j?ren; qjhr. A. Lemstra: De historie van de Texelse straatnamen. Een mooi boek met div. foto's, samengesteld door dhr. Lemstra zelf; Een heel bijzonder boekwerkje hebben we ook ontvangen uit de nalatenschap van de fam. Vrijdag-Keijser: Privilegiën, handvesten, keuren en statuten, acten betreffende Texel. Het boekje is handgeschreven en de schrijver onbekend. Van dhr. A P. de Klerk uit Middelburg kregen we een schilderij van de Slufter, gemaakt door H. Schoorl. ledereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Met de K I. een rondje over Texel, door J. van Tunen; Twie is Tessels, door J.C. v.d. Pijl; Focus op Texel, door Simon Dros en Gelein Jansen. Heeft u nog spullen voor ons, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 312113 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. 4

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2002 | | pagina 6