deze tijd vermakelijk op ons over! We hebben gelukkig nogal wat reacties gekregen. Daar zijn we altijd blij mee, want het betekent dat ons blad gelezen wordt en dat er din gen rechtgezet of aangevuld kunnen worden. Blijft u dus vooral reageren en aarzel niet zelf wat op papier te zet ten. Tinus Vlaming bijvoor beeld heeft inmiddels heel wat herinneringen geboek staafd en in dit nummer vindt u daarvan weer een voor beeld. Simon Dros heeft bij dragen geleverd in de vorm van kaarten, foto's en vra gen. Gerbrand Fenijn levert een jeugdherinnering in ver haalvorm en Gré Dros eindigt weer met Tessels Prate. INHOUD Colofon1 Van het bestuur1 Van de redactie 1 Inhoudsopgave 2 Nieuwe leden2 Bibliotheeknieuws 2 Reacties3 Emigranten in problemen C.J. Reij 5 Dijkdoorbraak Oudeschild S. Dros10 Groepsfoto S. Dros12 Dijkgraaf van Texel C.J. Reij 13 Uit het leven van Tinus Vlaming 16 Oosterender herinneringen G. Fenijn17 Foto Sinterklaas S. Dros20 Verboden pannenkoeken G. Jansen21 Tessels Prate G E Dros23 NIEUWE LEDEN H. Heetveld, Havelte; D. Koopman, Den Burg; J. Koopman, Oudeschild; K. Oostra, Den Burg; I. de Ruyter-Goënga, Den Hoorn; C.P. Scholten, Leusden; P. Wijnand, Oudeschild. BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: mw. L. Smit-Zutphen: div. bidprentjes en foto's; mw. H. Voigt: foto's en oude ansichtkaarten; dhr. S. Dros: fotoserie van juli 2000 t/m juli 2001 over de werken aan de haven van Oudeschild, 127 foto's; dhr. J. Gieles: aanvullingen stamboom Buisman; mw. Ch. Groenen-de Koning: 7 oude foto's van 'tocht de Schans'; fam. Kortenhoeven: kerkenbijbel van voor 1912 en een schriftje van de zondagsschool ca. 1906; dhr. I. de Boer via H. de Graaf: verzameling plakboeken over boerde rijen; wijlen mw. Korver via C. Reij: rouwcirculaires en portretten families Hoogenbosch, Veeger en De Vaan; dhr. Sj. Visser via C. Reij: Schylge myn lantse 1980 t/m 1993; mw. M. Witte-Kuip via C. Reij: archief van de contactraad 1954- 1960; Stg. Geschiedenis van boerderijen op Texel: archief boerderijenboek; dhr. C. Reij: Inhoudsbeschrijving v.h. octrooienboek, samengesteld door G A. Oskam en dhr. Reij heeft een index gemaakt op het ar chief: de Worsteltent; dhr. G. Jansen: VW mooi Texel 1931, kopieën litho's Blok v.d. Vel den, div. bescheiden en een oud stukje zeep in verpakking; dhr. J.H. Schuurman: Vliegveld Bergen NH, 1938-1945, van eigen hand; dhr. G. Witte: kopieën trouwboekje van zijn ouders en ondertrouw- kaart; dhr. P.J.W. Houwen: div. bidprentjes en kleurenkopie van een oor konde gegeven aan W H. Keesom op 3-8-1926 van Texels burgerij; dhr. J.S. Dijt: oude houten pijp met filter, 2 kalken Goudse pijpjes, 3 pijpenkoppen en een oud lepeltje met Texelwapen; dhr. W. Wiering uit de nalatenschap van W. Wassenaar: talrijke 8 mm films; dhr. J.A. v.d. Slikke: boekwerkje, t.g.v. de reünie leerlingen Thijsse- school 1951-1957; mw. A. Wubs-Koorn: 2 oude foto's; dhr. W. v.d. Gracht: De groene munten, door Jan Hofman; dhr. J. Beumkes: ruilverkavelingskaarten; mw. T. Medema: div. foto's; mw. G. den Braven: oude schoolfoto; Doopsgezinde Gemeente uit de boedel van de dames Dijt: poëzieal bum en div. foto's; mw. Rienks-Koorn: oude foto's; mw. Meis Blom: oude foto's; mw. H. Voigt: oude foto's. Allen nogmaals hartelijk dank! Heeft u nog spullen voor ons, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 312113 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2001 | | pagina 4