INHOUD NIEUWE LEDEN BIBLIOTHEEKNIEUWS Geschonken door: 1924 veroorzaakte grote opwinding bij de schooljeugd. Achtergrondinformatie en oude foto's completeren het verhaal. Alles wat met Tesselse walvisvaarders te maken heeft, dat heeft de belangstelling van Ineke Vonk. Ze doet een oproep, en we hopen dat ze gehoor vindt! Simon Dros besluit in dit nummer zijn serie over bebouwing op de Oudeschilder haven. Samen met de drie vorige afleveringen is het een gedegen werkstuk! We hopen dat een en ander u kan boeien en we wensen u dan ook veel genoegen met deze aflevering van ons blad. Colofon1 Van het bestuur1 Van de redactie 1 Inhoudsopgave 2 Nieuwe leden2 Bibliotheeknieuws 2 Rectificaties 3 Oproep van Ineke Vonk 3 Het Tessel-dictee, Gré Dros4 De Oudeschilder Haven, Simon Dros 5 Uit het leven van Tinus Vlaming 13 Franse leenwoorden en Mathilde Jansen16 Schapentermen op z'n Tessels, Piet Bakker 18 Een foto met een verhaal, Simon Dros 21 Overdracht Blazerstr. 6, Cor Reij 22 Tessels Prate, Gré Dros24 Mw. Boks-Huisman, Den Burg Mw. E.L. Dros, Epe Dhr. A. Ellen, Den Burg Dhr. J.A.B. Fenijn, Oldebroek Mw. J. Gieles-Moens, Den Burg Dhr. J. van Heerwaarden, Den Burg Dhr. H.W. Keesom, Den Burg Dhr. A. Keizer, Den Burg Dhr. H. Komduur, Den Burg Dhr. J. Kuneman, Drempt Mw. S. v.d. Meer-v.d. Molen, Den Burg Mw. D. Rutten, Den Burg Mw. A. v.d. Vis, Oosterend Regionaal Archief, Alkmaar mw. Langeveld-Kok: belijdenisboekje van Pietertje Weg man; dhr. A. van Heerwaarden: div. ansichtkaarten en 4 topografi sche kaarten van Nederland; dhr. J. van Tunen: Coöp. Vereniging voor K I. Texel 1947- 1988; dhr. H. Bakker: bestek en bouwtekening Coöp. Boerenleen bank; dhr. M. in 't Veldt via mw. I. Maas: kopieën betr. Texel uit Onkruid, Botanische wandeling van F.W. van Eeden; dhr. Jb. Kreeft: bescheiden van ds. Uidam en een ansicht kaart; dhr. G. Jansen: Storm, IJs en Walvissen, door Willem v.d. Does, informatie over plaggenhut en enkele foto's; mw. H. van Heerwaarden: enige bidprentjes; dhr. J. Brouwer: familiefoto's; mw. R. Holleman-Kikkert: foto's van Texelse kerken, Koning Dorus en zijn blauwe zee-ridders door Levy Grunwald, Ned. Vereniging tot bescherming van vogels 1948-1951, div. Texel- gidsen, Texel heeft een eigen waterleiding (1956), kaart van Texel '62 en Gids van Texels Museum met aanwezige voor werpen; mw. Boswijk: kopieën van akten betreffende eendenkooi; fam. J.A. Bakker via P. Slot: 3 boeken RWS over dijkver zwaring, verhoging en 't maken van een lozingssluis op Texel; dhr. P. Eelman: suikerzakje en lucifermerken van o.a. div. Texelse bedrijven; mw. C. Mulock Houwer: enkele foto's en ansichtkaarten; mw. H. Keijzer-Vlas: het archief van de Kon. Wilhelmina kleuterschool te Oudeschild; dhr. S. Dros: herinneringen, een reünie t.g.v. het 25-jarig bestaan van het Rijksonderwijs op Texel, enkele krantenarti kelen en schoolblaadjes; dhr. C. Boom: kleurenfotokopie van een gravure naar P. van Cuyck; dhr. J.C. Witte: plattegrond Den Burg 1828; mw. Flens-van Liere: plattegrond van Eijerland op linnen; dhr. W. Mets: Rhetorverzen door W. van Heerwaarden Hzn 1950; dhr. A. Eelman USA: foto van de Mars en enkele familiefo- 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2001 | | pagina 4