'lenfoudig' staat erboven. 'Louw Schaap wóónde op Striep en waar een bitsje ienfoudig, seien se. Mar dèr kon je oek anders ower denke. Op een mooie achter middag in 'e hest sat Louw met sien Mem in het kamerke in 't léégwand. Mem had krekt een bakje thee setten en dèr souen se bei- gaar een stikje koek bij hewwe dat ower waar fan sundag. Louw hapte sien koek dalek op, mar Mem dee wat suneger an. Dèr saag se deur 't glaske domeny ankomme ower het Strieper pöödsje. En ja hoor, hij kwam recht op hor huuske öf. Gauw douwde se hor stikje koek te skuul, want meer koek waar d'r niet. Doê domeny oek een kopke thee kregen hadde en Mem krek seid hadde dat se deer niks bee geve kon, sei Louw: 'Sel Louw dat stikje koek mar nimme dat onder Mem hor breiden leit?' 'As we nou prate ower ienfoudig, dan motte we het oek ewen hewwe ower Aike Lieuwen, die altemet krek so slim waar. Cor Swart, de petrette-kirrel fan West-end, het Aike es op 'e film setten en doê Aike dat te siên kreeg, ging-ie op het doek öf, omdat-ie wat beken- digheid saag en al wiêzend met sien piêp sei- ie: 'Dot liekt mien piêp wel!' Dialectliefhebbers raad ik aan dit nummer van 'Skylge myn lantse' eens in te zien. Het ligt ter lezing op het lectuurrek in Tusse de Banke Na dit uitstapje naar Terschelling ga ik verder met een paar mooie Tesselse anekdotes. (Met dank aan Piet Bakker van de Waddel!) Bertus Bakker (de Groene) zijn vrouw Juli- aantje kletste aan één stuk. Bertus: 'As ik thuuskom sèèg ik 'goeiedag' en de rest seit see.' Dezelfde Bertus kwam eens laat op de fiets van de markt. 'Nou, nou, Bertus, je slingert nag-öl!' 'Kei-je niks fan sèègge', zei Bertus, 'want toe ik heen ging slingerde ik ok öl.' Gerritje Dros, de schilder, over Jan van Schaffelaar die van de Barneveldse toren sprong: 'Da s gien kunst, dót ken ik ok nag wel. As-ie d'r nou opspronge was, da's pas een künst!' Kees Kalis (vader van Klaas) zei: 'Antje bidt foor het ete, en ik maak alliên de meneuvels.' Piet Kooy boerde op Panorama. Hij was een groot paardenliefhebber. Toen zijn paard een bijzonder mooi veulen had, stond hij er al maar bij te kijken en genoot. Tegen z'n buur man, die dat zag, zei hij: 'Je wordt niet moéd fan het kieke!' Ik hoop u met dit alles weer een plezier ge daan te hebben. Tot de volgende keer! G.E. Dros Bertus: 'As ik thuuskom sèèg ik 'goeiedag' en de rest seit see.' 24

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2000 | | pagina 26