Uit: Het levensverhaal van Tinus Vlaming (af 1.1) De 87-jarige Tinus Vlaming uit Oosterend, nu wonend in de Gollards, heeft zijn jeugd herinneringen op papier gezet. Het zijn eenvoudige verhalen, waardoor je een goed beeld krijgt van het dagelijks dorpsleven rond 1920. De komende tijd plaatsen we fragmenten uit zijn verhaal. Hier volgt de eerste aflevering. Meis' Kerstfeest Bij Rezel in huis woonde een oude vrouw, die Engelpeet genoemd werd. Dat was de moe der van Jan Drijver de schipper/eigenaar van de TX33. Ook was er bij Rezel in huis een meisje van mijn leeftijd, dat Meis heette. Haar hele naam was Meis van der Kuil. Haar moeder was, toen Meis nog heel klein was, gestorven en haar vader kon niet voor haar zorgen. Maar oom Jan trok zich het lot van het meisje aan en haalde haar naar Texel. Maar oom Jan, die van maandag tot zaterdag op zee was, gaf de eigenlijke zorg voor Meis over aan Engelpeet, een stokoude vrouw, die Meis lang niet aankon. Het duurde niet lang of Meis wond haar bij wijze van spreken om haar vinger en deed precies waar ze zelf zin in had. Bovendien gaf oom Jan haar voldoende snoepcenten en anders wist Meis nog wel andere manieren om aan snoep te komen. Bij de jeugd in Oos terend was Meis zeer geliefd, mede door de snoep die ze uitdeelde. Meis was elf jaar toen ze niet op school verscheen. Ze moest van de dokter in bed blijven. Aanvankelijk leek het niet zo erg en wij als kinderen zochten haar op. Ze lag in de bedstee. De oude Engelpeet Kees Vlaming en Marie Kooger met hun kinderen Corrie, Fina en Tinus. Tinus is de jongste van 10 kinderen (foto fam. Vlaming) 21

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2000 | | pagina 23