Feugels kieke in 1902 De Nederlandsche Ornithologische Vereeniging Deze vereniging werd opgericht in 1901. Het initiatief werd genomen door een vijftal voor aanstaande heren: dr. J. Büttikofer, dr. C. Kerbert, prof. dr. Ritzema Bos, mr. R. Baron Snouckaert van Schauburg, Jac. P. Thijsse. De door deze heren rondgezonden uitnodi ging bleef niet onbeantwoord. De 30e maart 1901 werd te Amsterdam onder veel belang stelling de Nederlandsche Ornithologische Vereeniging opgericht en de ondertekenaars der circulaire tot bestuursleden gekozen. Aan dat bestuur zijn later nog twee leden toege voegd, nl. de heren P.J. van Houten en A A. van Pelt Lechner. De statuten werden goed gekeurd bij Koninklijk Besluit, op 14 juni 1901 (nr. 55). Jaarlijks zijn twee algemene verga deringen gehouden, waarvan de verslagen werden opgenomen in het tijdschrift 'De Le vende Natuur'. Op de stichtingsvergadering was (meester) J. Daalder Dzn aanwezig, een van de weinige niet-adellijke personen en de enige van Texel. De vierde vergadering werd op Texel gehouden, een Texel dat weinigen van de nu levende bewoners zich nog herinneren: het boomloze oude land met zandwegen, tuinwal- len en onvoorstelbaar veel vogels. Hier volgt het verslag die vergadering en excursie. EEEE Wordt vervolgd, Simon Dros Foto 14. Mijn grootmoeder, Immetje Vlas Pd *1885, schreef achter op deze foto aan haar jongste broer Meijert in Amerika: 'Hier komt de TX66 de haven in. Zie je kennis Meijert? De molen van Dros en dat nieuwe gebouw dat je ziet, daar heb je het huis van Piety Bakker gestaan, je weet wel, die herberg. 9

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2000 | | pagina 11